Eşyaları Farklı Şekillerde Kullanmak İçin Harika Fikirler

Bazı eşyalar bilmediğiniz birçok işe daha yarayabilir. Mesela bir diş macunu ile arabanızın farlarını silmeyi denediniz mi hiç? Bu birçok pahalı temizlik ürününden çok daha fazla işinize yarayacak ve iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Eşyaları farklı kullanmak için harika fikirler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

Mıknatıslar çoğu işe yaradığı gibi metal aksesuarlarınızı bir arada tutmak içinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Metal tokalarınızı, iğnelerinizi, cımbız veya tırnak makasınızı bir arada tutmak için bundan iyi bir fikir olamaz.

Kadınlar kavanoz açma da oldukça başarısızdır. Ancak aslında bu işi oldukça kolaylaştıracak olan bazı eşyalar bulunmaktadır. Bir kaşık veya bıçak yardımı ile havasını alırsanız eğer çok kolay bir şekilde açıldığını göreceksiniz.

Bantların kaybolan uçları insanları bir hayli yorar ve bulmak için epey uğraşmanız gerekir. Bunun içinde oldukça harika bir fikri sizler için anlatacağım. Atacı bandın son kısmına takarak ucunun kaybolmasını önleyebilirsiniz.

Rende bizim için sadece mutfak gereci olabilir ama farklı alanlarda da kullanılabilir. Mesela takılarınızı, küpelerinizi asmak için farklı bir dekoratif ürün haline dönüştürebilirsiniz. Bazı eşyaların sadece bir yerde kullanılmasına alışmış olsak da aslında hayal gücümüzü kullandığımızda daha birçok işlevinin de olabileceğini anlamış oluruz.

Duş bonesini farklı amaçlarla kullanmayı hiç denediniz mi? Mesela ayakkabılarınızı bir arada tutup saklamak için kullanabileceğiniz bir obje olabilir. Bu şekilde ayakkabılarınız daha düzenli ve tertipli duracaktır.

Çamaşırlarımızı valize koyduğumuz da bir süre sonra hoş olmayan kokular oluşmaktadır. Bunu engellemek için içine bir kalıp sabun koyabilirsiniz.

Körleşmiş olan makasınızı yeniden keskin hale getirmek için alüminyum folyo keserek bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ