Canım Anne

Euphorbia milli dikenler tacı bakımı ve çoğaltılması

Euphorbia milli dikenler tacı bakımı ve çoğaltılması

Dikenler tacı iç mekan çiçeğidir. Gövdesi dikenli olan devamlı çiçek açan bitkidir. Nemli toprağı su seven güneş ve cam kenarında olduğu sürece çiçeği her zaman açmaktadır.

Dikenler tacı çiçeğini çoğaltma işlemi yaparken gelişmiş dalından kopartarak nemli toprağa ekebilirsiniz. İlk iki gün su vermeyiniz. Devamında su ihtiyacını karşılamayı ve güneş gören cam kenarında bakmayı unutmayınız.

Dikenler tacı çiçeğiniz çiçek açmıyorsa yeterince güneş görmüyordur. Su ve güneş görmesi oldukça önemlidir. Yaz aylarında toprağını nemli olmasına dikkat ediniz. Güneye bakan cam kenarı olmasına dikkat ediniz. Çiçeğiniz oldukça sağlıklı ve güzel büyüyecektir. Bakımı ve çoğaltması oldukça kolay olan çiçektir. Yeni videolarda sizlerle birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Euphorbia milli dikenler tacı bakımı ve çoğaltılması

Euphorbia milli suyu seven sütleyen gillerden sayılan cins çiçektir. Toprağı nemli olduğu sürece 12 ay açabilen çiçektir.

Çoğaltılması çeliklerden yapılmaktadır. Dip kısmından çıkan çelikten ekerek kolaylıkla çoğaltabilirsiniz. Direk toprağa dikebilir veya öncesinde perlite koyabilirsiniz. Nemli toprak olmasına dikkat ediniz. Cam kenarı olursa devamlı çiçek açacaktır. Dikenler tacı nasıl çoğalır detaylar için video anlatımını izleyebilirsiniz.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz arkadaşlar videolarımızın devamı için lütfen beğenip paylaşarak destek olmayı unutmayın her zaman olduğu gibi sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız yorumlarınız bizim için çok değerli bu yüzden olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz

Bahçe işleri, çiçek bakımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Euphorbia milli dikenler tacı bakımı ve çoğaltılması VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ