Evde El Dezenfektan Yapımı – Dezenfektan Nasıl Yapılır?

Koronavirüsten korunma yolları ilk olarak konuşuna el hijyeni için uzmanlar sabunla ya da el dezenfektan ile temizlenmesi gerektiği konusunda önemle uyarıyorlar. Ellerin sıklıkla yıkanması ve temiz olduğundan emin olunması gerekiyor. Su sabunun bulunduğu yerlerde bu işlem 20 saniye sabunlanmak ve sonra durulanmak şeklinde yapılıyor. El dezenfektanı kullanımı da öneriliyor. Sabun ve su olmayan durumlarda ya da gün içinde sürekli olarak el dezenfektanı kullanımı gerektiği önemle belirtiliyor. Hal böyle olunca bir yandan evde el dezenfektan yapımı konusu da gündeme gelmeye başladı. Evde el dezenfektan nasıl yapılır diye soranların sayısı da artmaya başladı.

Evde El Dezenfektan Yapımı

Evde El Dezenfektanı Nasıl Yapılır?

Sitemizde yer alan Koronavirüsten Korunmak için Neler Yapmalı? Başlıklı sayfamızı mutlaka okumalı ve günlük yaşamınızda uygulamalısınız. Evde el dezenfektan yapımı konusuna geri dönecek olursak evimizde kendi imkanlarımızla kendi dezenfektanımız kendimiz yapmamız aslında mümkün. Evde kolonya yapımı ile ilgili içeriklerimiz d sitemizde yer alıyor. Bunlara ulaşmak için diğer sayfalarımız arasında gezinebilir ya da arama butonumuzdan bu sayfalara ulaşabilirsiniz. Evde el dezenfektanı nasıl yapılır? Bazı uzmanlar evde yapılacak olan el dezenfektanının çok daha güvenli olabileceğini belirtiyorlar. İşte evde el dezenfektanı yapılışı ve malzemeleri…

Evde El Dezenfektanı Nasıl Yapılır

Evde El Dezenfektan Yapımı ve Malzemeler

Evde el dezenfektanı nasıl yapılır? Merak ettiğiniz konu buysa ve öğrenmek istiyorsanız okumaya devam ediniz.

Dezenfektan Nasıl Yapılır

Evde el dezenfektan yapımı için gerekli malzemelerin başında elbette alkol geliyor. Ancak burada önemle dikkat edilmesi gereken nokta etil alkol kullanmaktır. Alkolün yanı sıra aloe vera, lavanta yağı, karanfil yağı, çay çiçeği yağı gibi aktarlarda bulabileceğimiz organik yağlarla aromalandırabilir ve cildimizin sağlığını da korumuş oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ