Evde Kendiniz Yapacağınız 5 Dekorasyon Fikri

  Evimiz için aldığımız eşyalar ve mobilyalar kadar onlara eşlik eden, tamamlayan dekorasyon ürünleri de bir o kadar önem taşır. Bunların birbirini tamamlaması ve uyum içinde olması gereklidir. Ev dekorunuzda kullanacağınız dekoratif ürünleri, aksesuarları hazır olarak alabileceğiniz gibi evde kendinizde hayal gücünüzü ve el becerilerinizi kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Böylelikle hem eviniz için el emeğiniz ile ürünler yapmış olacak hem de ekonomik olmasını sağlamış olacaksınız.

evde-kendiniz-yapacaginiz-5-dekorasyon-fikri

Evde Kendiniz Yapacağınız 5 Dekorasyon Fikri

  Evde yapabileceğiniz ekonomik ve pratik dekorasyon ürünleri arasından birkaç örnek ise aşağıdaki gibidir.

  1. Çocuk odalarınız veya oturma odalarınız için harika puflar yapabilirsiniz. İsterseniz örgüden isterseniz kumaş veya keçeleri kullanarak şık ve farklı puflar elde edebilirsiniz.
  2. Anılarınızı sergilediğiniz fotoğraf çerçevelerini kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bunun için isterseniz inci, boncuk gibi malzemeler kullanabilir veya deniz kabukları ile şık ve farklı fotoğraf çerçeveleri elde edebilirsiniz.
  3. Dış kapınız için keçeleri kullanarak el emeğiniz ile şık bir kapı süsü tasarlayabilirsiniz. Öncelikle halkayı kurdele veya iplik ile kaplayıp, ardından üstüne dilediğiniz gibi keçeden yazılar yaparak kapınızda sergileyebilirsiniz.

    evde-kendiniz-yapacaginiz-5-dekorasyon-fikri

    Evde Kendiniz Yapacağınız 5 Dekorasyon Fikri

  4. Düz ve sade olan saksılarınızı çeşitli şekillerde süsleyerek daha şık hale dönüştürebilirsiniz. Düzgün kesilmiş minik odun parçaları ile saksınızın dışını kaplayarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz veya saksınızın dışını örgü ile süsleyebilirsiniz.
  5. Eviniz için el emeği şık avizeler yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ise hasır iplik, tutkal ve balondur. Balonu avizeyi yapmak istediğiniz büyüklükte şişirerek daha sonra hasır ipliği tutkal ise balonun etrafına sarın. Tutkal tutup, iplik yapıştığında ise balonu patlatın ve avizeniz hazır demektir.
evde-kendiniz-yapacaginiz-5-dekorasyon-fikri

Evde Kendiniz Yapacağınız 5 Dekorasyon Fikri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ