Evde Vinil Boru Bilezik Yapımı

Evde vinil boru bileziklerini kendiniz hazırlayabilirsiniz. Tek koyu bir renk kullanarak sade bir şıklık, rengarenk kullanarak da kendi stilinize göre günlük rahat bir tarz yakalayabilirsiniz. Özellikle günlük kullanımda tercih edilen bu bilezikler, sadece genç kızlar arasında değil, yetişkin bayanlar arasında da yaygın.

evde-vinil-boru-bilezik-yapimi-5

Bunun için ihtiyacınız olan ilk şey vinil borular. İki farklı boyutta borunuz olmalı. Ancak küçük olan boru büyük olan borunun içine girebilecek boyutta olmalı. (Buna özen göstermelisiniz. Aksi takdirde, küçük boruların içine bazı boncukları ve simleri koyarken zorluk çekebiliriz.

evde-vinil-boru-bilezik-yapimi-4

Ayrıca bilezik yapacağımız borunun iki ucunun bağlantısını da uç yapacağımız ikinci boyuttaki boruyla sağlayacağımız için bu önemli.) İstediğiniz tarzda ve renkte boncukları bu borularla bütünleştirip, oldukça trend olan bu bileziklere sahip olabilirsiniz. Boruyu kolunuza uygun boyutta kesin.

evde-vinil-boru-bilezik-yapimi-3

Rahat takıp çıkartabileceğiniz boyutta olmasına özen gösterin. Vinil boru ucunu (Eğer büyük boruyu kullanacaksanız küçük borudan bir parça kesip uç olarak kullanacağız, ancak bileziği küçük borudan kullanacaksak büyük borudan bir parça kesip, bu uçla boncukları transfer edeceğiz.) borunun bir ucuna takın. Bu uç yardımıyla boncukları kullanacağınız boruya yerleştirin. İsterseniz boncukların arasına renk renk sim de ekleyebilirsiniz. Daha sonra bu uçları, kestiğiniz boru ucu yardımıyla birleştirin. Ayrıca, boruların içine renkli mum da eritebilirsiniz. Alacalı bir görünüm alıp değiik bir görünüm kazanır.

evde-vinil-boru-bilezik-yapimi-2

Ayrıca, bilezikleri sade seviyorsanız, içine boncuk eklemeden şeffaf olarak da takabilirsiniz. Bu haliyleyken daha fazla, çok renkliyken ise daha az sayıda takmanızı öneriyorum. Hem renkli, hem çok sayıda olduğunda gözü yorup şıklığı götürüyor.

Göze hitap eden bu bilezikleri bu şekilde evde uygun fiyata mal edebilirsiniz.

evde-vinil-boru-bilezik-yapimi-1

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ