Evdeki Rutubet için Uygulanabilecek 5 Doğal Yöntem!

Evdeki Rutubet için Uygulanabilecek 5 Doğal Yöntem!

Daha önce yayınlamış olduğumuz Pencerelerde Buğu Neden Olur? Camlarda Terleme Nasıl Engellenir? Adlı yazımız evdeki rutubet konusundan şikayetçi olan takipçilerimiz tarafından da çok okundu. Evlerimizde yoğun bir şekilde rutubet olması sağlığımızı olumsuz etkiler. Ayrıca temizlik yaparken de işimiz çok daha zorlaşır. Rutubet kokusunu gidermek için pek çok yönteme başvurmak zorunda kalırız. Evde rutubet olduğunda sürekli temizlik yapmak ve kötü kokuyu uzaklaştırmak çözüm yollarından biridir. Çoğu zaman rutubetten kurtulmak için boya badana yaptırmak da tercih edilir.

evdeki-rutubet
Evdeki Rutubet Nasıl Geçer

Evdeki Rutubet için Neler Yapılabilir?

Evdeki rutubet oldukça can sıkıcı durumdur. Bundan kurtulmak için devamlı olarak temizlik yapmak, badana yaptırmak gibi yollardan kurtulmak için aşağıda sizler için sıraladığımız doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Rutubetten nasıl kurtulurum diye soran takipçilerimizin sayısı oldukça fazla olduğundan bu yazımızı sizler için derledik. İşte rutubetten kurtulma yolları

evdeki-rutubet
Evdeki Rutubetten Kurtulmak

Evdeki Rutubetten Kurtulmanın 5 Doğal Yöntemi!

Evdeki rutubet için aşağıdaki doğal yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.

  • Bir tencereye bolca limon tuzu koyun ve üzerine çıkana kadar su ilave edin. Ocakta ısıtarak limon tuzunun erimesini sağlayın. Tamamen eriğinde soğutun ve evdeki rutubetli yerlere bu karışımdan sürerek birkaç saat bekleyin. Daha sonra temiz bir bezle silin.
  • Ev temizliğinde kullanılan çay ağacı yağını bir sprey şişesine doldurun ve su ekleyin. Evinizde rutubet lekesi olan yerlere sıkın ve yarım saat kadar bekledikten sonra sıkın. Lekenin ve rutubet kokusunun azaldığını göreceksiniz.
  • Genel temizlikte sirke kullanımı doğal yöntemlerden biri olarak biliniyor. Rutubet olan bölgeleri sirkeli suyla silerseniz fayda sağlayacaktır.
  • Aktarlarda da kolay bir şekilde bulabileceğiniz kaya tuzu lambasını evinizdeki rutubet olan bölümlere koymak evdeki rutubet azalması için başvurulan yollardan biridir.
  • Nemi içine hapsetme özelliği olan kedi kumu rutubeti önler. Evinize kedi beslemiyor olsanız bile bir kaseye kedi kumu koyarak evinizin rutubetli yerlerine yerleştirebilirsiniz.
evdeki-rutubet
Rutubetten Nasıl Kurtulurum
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ