Evinizi Büyük Göstermenin Yolları

Evinizi Büyük Göstermenin Yolları

    Günümüzde evlerin metre kareleri giderek azalmakta ve daralmaktadır. Özellikle de çok fazla eşyası olanlar için büyük sıkıntı yaratmaktadır. Evinizin daha geniş görünmesi için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz iyi olacaktır. Evinizdeki lüzumsuz eşyaları kaldırmanız veya gerekli değilse atmanızı öneririz. Evlerimizde yıllardır hiç kullanmadığımız ve boş yer işgal eden o kadar çok ürün ve parça var ki eğer dikkat ederseniz size farkına varacaksınız. Fazlalıklardan kurtulmanızı öneririz.

evinizi-buyuk-gostermenin-yollari-5

Eğer eviniz küçük ise geniş göstermek için birkaç ipucuna ihtiyacınız var demektir. Işığı yansıtan renkleri tercih etmenizi öneririz. Koyu renkli mobilya ve aksesuarlar evinizi daha boğucu ve dar gözükmesine neden olacaktır. Duvarlarınız ve tavanınızı aynı renkte boyarsanız daha yüksek görünmesini sağlayabilirsiniz.

evinizi-buyuk-gostermenin-yollari-4

Halılarınızı mobilyalarınızdan daha küçük seçerek daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz mobilyayı düz renklerden seçip desenli renklerden uzak durursanız daha geniş ve ferah bir görünüm elde etmiş olursunuz. Dar bir odanız varsa illa geniş mobilya sığdırmak için uğraşmayın. Eşyalarınızı odanızın genişliğine göre seçerseniz daha iyi olacaktır. Dar bir odanız varsa koltuk takımı almak yerine köşe takımı tercih edebilirsiniz.

evinizi-buyuk-gostermenin-yollari-3

Dar odalar için köşe takımları daha kullanışlı olacaktır. Kullandığınız renklerde bir o kadar önemlidir. Kırmızı renk çok idealı ve alanı darlaştıran bir renktir. Bu yüzden kırmızı rengini mobilyadan çok küçük aksesuarlarınız için kullanmanızı öneririz.

evinizi-buyuk-gostermenin-yollari-1

Masa ve sandalyelerinizi duvara doğru yaslarsanız hem kötü bir görünüme ulaşmış hem de odanızın daha dar olduğu imajı yansıtırsınız. Bu yüzden masa ve sandalyelerinizi doğru yerde kullanırsanız daha kullanışlı olduğunu göreceksiniz. Evinizi büyük göstermenin bir diğer yolu da odanızın dar olan duvarına ayna yerleştirmektir. Böylelikle alana derinlik katmış olursunuz.

evinizi-buyuk-gostermenin-yollari-1

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ