Evinizin Havası Hep Temiz Olsun

Evinizin Havası Hep Temiz Olsun

Yaşamımızı daim ettirdiğimiz, bazen hiç ayrılmadığımız, dizaynına büyük önem verdiğimiz yer neresidir diye bir soru soracak olursak cevap kişiden kişiye değişmez. Bu cevap evimizdir. Hayata gözlerimizi açtığımızdan itibaren yaşamımıza devam ettiğimiz yerdir. Akşam ulaşmak için can attığımız yerdir. Dış etkilerden korunduğumuz, rahatlıkla uyuduğumuz, sayı olarak çoğaldıkça metre karesini büyüttüğümüz, arkadaşlarımızı, akrabalarımızı ağırladığımız yerdir. Her odasını özenle dizayn ettiğimiz yerdir. Her bölümüne uygun eşyalar yerleştirdiğimiz yerdir. Her gün her ay her yıl farklı bakımlar yaptığımız yerdir. Her yıl badana, boya yaparak rengini değiştirebildiğimiz yerdir. Her ay dip bucak temizlediğimiz yerdir.

evinizin-havasi-hep-temiz-olsun-4

Peki, her gün nasıl bakım yapıyoruz evimize? Sabah gözlerimizi açtığımızda derin, temiz nefes almak isteriz. Bunu da evimizi havalandırarak sağlayabiliriz.Her gün mutlaka havalandırmamız gerekir. Vücudumuz için su, besin, oksijen nasıl gerekli ise evimiz için de temiz hava gereklidir. Temiz hava, evin içerisinde rahat nefes alabilmektir, nefes aldığımızda kötü koku gelmemesidir. Bunu evimiz için sağlamalıyız.

evinizin-havasi-hep-temiz-olsun-3

Pencerelerimizi açtığımızda hava dolaşım yapacaktır. Evimizdeki hava yenilenecektir. Temiz havanın yanında temizliğimizi de yaptıktan sonra marketler de satılan süreli olarak parfüm fıslatan kokulardan almamızda mümkündür. Ayrıca bu kokuların çeşitleri de bulunmaktadır. Yetenekli olan bayanlar, ilgi duyan kişiler ise sabunlardan kokulu süsler yapabilmektedir. Evimizin dekorasyonuna da yardımcı olacak çiçeklerde kurtarıcımızdır. Evimizde baktığımız, büyüttüğümüz çiçekler gündüzleri oksijen sağlayarak temiz havayı mümkün kılar. Her odaya yerleştirmeliyiz çiçeklerimizi. Geceleri ise yattığımız odalarda bulundurmamalıyız.

evinizin-havasi-hep-temiz-olsun-2

Çünkü geceleri karbondioksit yayarlar. Çiçeklerimiz ile evimizin hem dizaynını yaparız hem de havasını yenileriz. Renk renk çiçekler vazgeçilmez dekorlarımızdandır. Dışarıdan aniden gelen misafirlere karşı her zaman hoş kokuya sahip oluruz. Misafirlerimizi gönül rahatlığıyla, çekinmeden evimize davet edebiliriz. Temizliği, dizaynı kadar evimizin kokusu da önemlidir. Sıcak aile kokusunu ise sıcaklığımız ile misafirlerimize hissettirmeliyiz. Gördüğümüz gibi basit çözümler kalıcı sonuçlar doğurmaktadır.

evinizin-havasi-hep-temiz-olsun-1

Rutubetli evlerde ise durum daha farklıdır. Mutlaka her gün havalandırılmalıdır. Duvarlarımızda oluşacak siyah lekeleri sildikten sonra havalandırarak günlük çözüm bulabiliriz. Kokulu parfümlerle rutubet kokusunu hafifletiriz.

evinizin-havasi-hep-temiz-olsun-5

www.canimanne.com adresimizdeki kendin yap kategorisinde evinizle ilgili ilginç fikirleri bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ