Evlerde 2017 Ramazan Aktiviteleri

Evlerde 2017 Ramazan Aktiviteleri

Evlerde 2017 Ramazan Aktiviteleri

Ramazan denince akla on bir ayın sultanı olan oruç ayı gelir. Hepimizin, daha çok da büyüklerimizin dilinde dolanır “eski ramazan eğlenceleri” tabiri. Eskiden ramazanlarda şehirlerdeki semt meydanlarında ramazan çadırları kurulur, bu çadırlarda çeşitli eğlenceler yapılırmış. Bu eğlencelerin bazıları orta oyunu, meddah gibi geleneksel Türk tiyatrosunun örnekleri sergilenirmiş. Günümüzde artık bu eğlenceler çok sergilenmese de modern tiyatro gösterileri ile yine çeşitli semtlerde kurulan ramazan çadırlarında bu gösteriler yad edilmektedir.

evlerde-2017-ramazan-aktiviteleri

2017 Ramazan Eğlenceleri

Biz de canimanne.com takipçileri için 2017 ramazan eğlencelerini konu ettiğimiz bu yazımızda ramazan ayında bir nebze de olsa eskileri hatırlamak adına sizlerle bilgilendirmeler yapmak ve fikirler vermek istedik. 2017 ramazan iftar menüleri yendikten sonra ailece otururken iftardan sonra yapılabilecek eğlenceleri şeyler hakkındaki yazımızı okuyunuz.

evlerde-2017-ramazan-aktiviteleri

İftardan Sonra Neler Yapılabilir?

  • Ramazan 2017 bu yıl yaz aylarına denk geldiğinden dolayı iftardan sahura kadar epeyce zaman vardır. Ayrıca yaz geceleri de uzundur. Bu yüzden ailenizle birlikte iftardan sonra hem yediklerinizi hazmetmek, hem de temiz hava almak için gece yürüyüşleri yapabilirsiniz.
  • Eğer bulunduğunuz şehirde ramazanla ilgili akşam eğlenceleri oluyorsa aileniz ve tanıdıklarınızla kalabalık gruplar oluşturup bu eğlence alanlarına giderek eski ramazanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Evde oturmayı tercih edenler için ise soru- cevap şeklinde oyunlar oynamak ve bu oyunlarda soruları genelde çocuklara sormak eğlenceli olabilir. Sorulan sorular ramazan ayı ve oruç ile ilgili olabilir. Böylelikle çocukların bu konularda bilgilenmelerini de sağlamış oluruz.

evlerde-2017-ramazan-aktiviteleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ