Evlilik Aşkı Öldürüyor mu?

Evlilik Aşkı Öldürüyor mu?

Evlilik yeni bir hayat, mutluluk ve heyecan kasırgası,iki kişi ve iki ailenin birleşimi demektir. Evlilik ve düğün hazırlıkları çoğu zaman stres yumağı şeklinde olur. Bunun birçok sebebi vardır. Her kafadan çıkan sesler ve arada kalan evlenecek çift. Evlilik ve hazırlık döneminde ilk aşılması gereken nokta aradaki bağların ne kadar kuvvetli olduğuna dair izlenimlerdir. En küçücük bir tartışmada yollar ayrılacaksa bu çift henüz evliliğe hazır değildir. İki ayrı birey bir eve girmeye hazırlandığı bu dönemde birbirlerini ev hayatında tanımadıkları için kuşkusuz bir bocalama dönemi geçireceklerdir. Bu iki kişi arasında süregeldiği için kısa zamanda hallolacak bir durumdur.

evlilik-aski-olduruyor-mu

Evlilik Aşkı Öldürüyor mu?

Psikolojik sıkıntıları aşan çift için artık evlilik hazırlıklarına tam anlamıyla start verebilir. Evlilik hazırlıklarının başında kuşkusuz oturulacak ev gelir. Eğer oturulacak hazırda bir ev varsa işin büyük bir kısmı hallolmuş demektir. Ancak kiralık ya da satılık arama aşaması varsa maddi ve manevi sıkıntılar ardı arkasına geldiği bir dönemdir. Düğünden 2 ya da 3 ay önce evi tutmak en mantıklısıdır. Sonrasındaki bu dönem içerisinde sıfırdan ev yerleştirilmesi söz konusu olacaktır.

  • Evlenmeden önce evleneceğiniz insan iyice tanınmaya çalışılmalıdır.
  • Evlenmeden önce konuşulması gereken en önemli konu çocuk konusudur. Zira aynı evin içine girince bu konu tartışma yaratır.
  • Evlenmeden önce maddi geçim en ince ayrıntısına kadar irdelenmelidir. Bir evin kirası ya da kredisi, genel giderleri, yaşam standardını karşılayabilecek bir gelir olup olmadığı belirlenmelidir. İhtiyaçların karşılanmadığı evliliklerde kısa sürede problemler başlar.

    evlilik-aski-olduruyor-mu

    Evlilik Aşkı Öldürüyor mu?

Sırada düğün için mekan seçimi ön plandadır. Düğün sezonu için en güzel dönem yaz mevsimidir. Gelinlik ve damatlık kuşkusuz o günün sembolü olduğundan ve en önemli seçim olan gelinlik seçimi büyük bir uğraş ve stres kaynağıdır. Ancak bu seçimlerinde son zamanlara bırakılmadan yapılıp bir kenara konulması ve deyim yerindeyse listeden silinmesi en mantıklısıdır. Çünkü evlilik hazırlıklarında İş Hiç Bitmez.

Düğüne 1 Ay Kala

Evlilik hazırlıklarında en doğrusu program yapmaktır. Program nazarında yapılacakları irdelemek her zaman için stresin bir nebze azalmasına sebebiyet verir. Büyük güne 1 ay kala alyans işlemlerinin bitmiş olması en makbulüdür. Kuaför için kesinlikle randevu işlemlerinin bitmiş olması gerekir. Bununla beraber saç modeli kesinleştirilmelidir. Nikâh öncesi yapılacak eğlence tertipleri sonuçlandırılmalıdır. Kına gecesi yapılacaksa alışveriş işi bitmelidir. Nikah şekerleri ve davetiye işlemleri sonuçlanmış olmalıdır. Şehir dışındaki misafirler başta olmak üzere davetiye dağıtım işlemi başlamalıdır.

evlilik-aski-olduruyor-mu

Evlilik Aşkı Öldürüyor mu?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ