Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak kadar doğru makyaj yapmak daha önem taşımaktadır. Nerde nasıl makyaj yapılması gerektiğini iyi bilirsek daha hoş bir görünüm elde etmiş oluruz. Bunun içinde bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekecektir. Eğer bunlara dikkat ederseniz daha doğru tercihler yapabilirsiniz.

gece-makyaji-nasil-yapilir-5

Özel günlerde, özel davetlerde tüm kadınlar dikkat çekmeye bayılırlar, severler. Göz alıcı olmak ve insanlara kendilerini hayran bırakmak isterler. Bunun için uygun bir gece makyajı sizi zirveye taşıyacaktır. Giydiğiniz elbise kadar yaptığınız makyaj da bir o kadar önem taşımaktadır. Gece makyajınıza başlarken ilk yapacağınız iş nemlendirme olacaktır.

gece-makyaji-nasil-yapilir-4

Bütün makyajlarda olduğu gibi makyaj yapmaya başlamadan önce vücut tipinize uygun nemlendirici sürerek yüzünüzü nemlendiriniz. İkinci adım ise fondöten sürmektir. Cilt tipinize uygun fondöteni seçerek yüzünüze fondöten fırçası yardımı ile iyice yediriniz. Fondöteni boyun bölgenize doğru iyice yayınız. Boyun ve yüz renginiz aynı gözükmelidir. Daha sonra ise göz altlarınıza, burun yanlarına ve burun üstüne fırça ile kapatıcı sürünüz. Dudak kısmına doğru yayabilirsiniz.

gece-makyaji-nasil-yapilir-3

Fondötenin kalıcı olmasını sağlamak için üzerine fırça yardımı ile pudra sürünüz. Makyajınızın bir diğer adımı ise far sürmek olacaktır. Kıyafetinizle uyumlu olacağını düşündüğünüz bir rengi seçiniz. Ancak renk çok parlak olmamalı soft renkleri kullanmalısınız. Gözünüze iyice farı sürdükten sonra eyeliner sürmeye geçebilirsiniz. Eyeliner çekerken biraz uzun bir kuyruk bırakmanız daha etkileyici bir göze sahip olmanız demektir. Bu ince noktaya dikkat etmeniz iyi olacaktır. Daha sonra ise kirpik kıvırıcı ile kıvırdığımız kirpiklerimizi rimelliyoruz. Kaş kalemi ile kaşlarımızın içini doldurarak fırça yardımı ile dağıtıyoruz. Ancak kaş renginize uyumlu bir kalem seçmeniz önemlidir. Hafif şeftali tonlarındaki allığımızı yanağımıza fırça yardımı ile sürüyoruz. Dudak kalemi ile çizdiğimiz dudağımızı uygun bir ruj ile boyuyoruz.

gece-makyaji-nasil-yapilir-2

Gece makyajınızı yaparken bu sıralamaya göre yapmanız iyi ve doğru bir tercih olacaktır. Çok fazla abartılı makyajlardan kaçınarak soft ve yüzünüzü, gözlerinizi ortaya çıkaracak bir makyajı tercih etmelisiniz.

gece-makyaji-nasil-yapilir-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ