Gül üzerindeki böceklere çözüm

Gül üzerindeki böceklere çözüm

Gül üzerinde böceklere çözüm olarak organik evde hazırlayabileceğiniz yapımı kolay küçük gül üzerindeki özellikle tomurcuk kısmında oluşan böceklenmeye karşı yapabileceğiniz karışımı video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bahçeli evlerde yaşayan arkadaşlarımızın en çok gül tercih ettiklerini düşünüyoruz. Renk renk gül açan gül bahçelerinde en çok küçük minik böceklerin güllerin açmamasında böceklerin verdiği zararı sonlandırmak için kendi ilacınızı yapabilirsiniz.

Havaların ısınması bir çok çiçeğin açmasıyla birlikte bakım yapılması gerekmektedir. Böceklenme başlı başına çiçekler oldukça sorun olmaktadır. Çiçeklerde böceklenme bazen çiçeklerde yok olmaya kadar giden bir sorundur.

Ayrıca sayfamızda birçok çiçek bakımı hakkında geniş içeriğe ulaşabilirsiniz. Yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gül üzerindeki böceklere çözüm

Az miktarda su

2 Yemek kaşığı arap sabunu

2 Yemek kaşığı çiçek yağı

1 Yemek kaşığı acı toz biber

1 Diş sarımsak

Eldiven kullanımını unutmayınız.

Yapılışı : Su içine arap sabunu, çiçek yağı, acı toz biber ve sarımsak ekleyip karıştıralım, yaklaşık 1 gün bekletip kullanabilirsiniz. Karışımı bez ile süzelim kullanma kap içene öyle aktaralım, fısfıs şişesi kullanımı daha kolaylık sağlayacaktır. Bütün böcek olan alanlara uygulayabilirsiniz. Detaylar için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

Diğer yöntem ise küçük kırmızı böcekler için tuz karışımı olmaktadır. 2 çorba kaşığı tuz miktarına 4 litre kadar su ekleyip kullana bilirsiniz.

Bahçe işleri, bahçe bakımı, bahçe düzeni, faydalı bilgiler hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sevgi çiçeği youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Gül üzerindeki böceklere çözüm

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ