Güvenlik koltuğu nasıl seçilir ?

Güvenlik koltuğu nasıl seçilir ?

Bebek arabalarının seçimleri yapılırken hem annenin hem de bebeğin konforuna çok dikkat edilmeli. Tabii ki öncelikli konfor seçimi bebeğe yönelik olmalıdır ancak kullanılan aracın portatif ve pratik kullanım şekline sahip olmasına dikkat ediniz.

bebek-arabasi-nasil-secilir

Bebek arabası nasıl seçilir konusunda başlıca dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri aracın ağırlığını ele alabilirsiniz. Aracı çocuğunuzu kucağınıza aldığınız esnada rahatlıkla diğer elinize alabilmelisiniz. Aracın kolay kapanabilir ve açılabilir kollarının üzerinde bulunup bulunmadığına dikkat etmenizi öneririz. Annenin boy seviyesine uygun şekilde ayarlanabilen kol seviyesi üzerinde bulunuyor mu diye göz gezdirebilirsiniz. Bu durum annenin boy seviyesine uygun şekilde kolun ayarlanmasını ve kendini fiziki açıdan zorlanmadan arabayı kullanabilmesini sağlayacaktır. Aracın üzerinde bulunan güneş tentesinin bebek için ne kadar kullanışlı olduğu, uzunluk seviyesi ölçülmelidir. Araç üzerinde bulunan tekerleklerin, tasarımında yaylarının olup olmadığına dikkat edilmelidir. Özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde ciddi yol problemleri olabiliyor, bu yüzden çocuğunuz çukur ve ya rampa geçişlerinde araç bebeğin sarsıntı geçirmesini sağlayabiliyor. Eğer tekerler üzerinde yay bulunuyorsa sarsıntı oranını daha da aza indirerek, çocuğunuzun konforlu bir yolculuk yapmasını sağlamış olursunuz.

bebek-arabasi-nasil-secilir

Aracın altında bulunan kısımda file veya sepet şeklinde bir aparat bulunmasına önem verin. Bu aparat sayesinde, elinizde bulunan poşet, çanta veya çocuğunuza ait eşyaların bulunduğu küçük valizleri rahatlıkla taşımanıza yardımcı olacaktır. Çocuk bölmesinde bulunan emniyet kemerlerine değinecek olursak, emniyet kemerlerinin genellikle 5 sistemli olanlarına dikkat çekmenizi belirtebiliriz. Genellikle 5 sistemli kilit modelleri anneler için en kolay kullanım imkanını size sağlar. Tek tuş ile kilit sistemini çözebilmesi açısından büyük ölçüde size kolaylık sağlayacaktır.

bebek-arabasi-nasil-secilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ