Hem Kolay Hem Farklı Örgü Teknikleri İle Muhteşem Örgüler

Hem Kolay Hem Farklı Örgü Teknikleri İle Muhteşem Örgüler

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte pek çok hanım, çocuklarına, kendilerine ve sevdiklerine kazaklar, şallar, hırkalar örmek için örgü modelleri aramaya başladı bile! Hem boş vakitlerini keyifli şekilde değerlendirmek, hem de farklı modellerde örgüler örerek, kışlık giysi ihtiyacını karşılayan maharetli hanımlara özel, farklı örgü teknikleri ile ilgili bilgiler vermeye ne dersiniz?

Hem çok zor olmayan hem de çok farklı ve güzel duran “firkete örgü tekniği” ile başlayalım. Birinci sıra; firketeye sağdan ipi doluyoruz ve ortada 1 tane zincir çekiyoruz. Daha sonra firketeye tekrar ipi dolayarak tekrar orta kısma geliyoruz. Ardından zincire 1 sıra sıkı iğne yaparak 2 taraflı bir firkete ilmeği yapıyoruz. İkinci sıra; sağdan firkete ipi tekrar doluyoruz ve iplik tekrar ortaya geliyor, daha sonra 1.sıradaki sık iğnenin yanına bir sıkı iğne daha yapıyoruz ve tekrar orta kısma geliyoruz. Bu şekilde istediğiniz uzunlukta örerek güzel ve farklı bir şallar, atkılar yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı da katarak bu firkete örgü tekniği ile pek çok şey örebilirsiniz. Bir diğer örgü tekniği ise, sarhoş yolu şaşırdı örgü tekniği J Farklı bir isme sahip öyle değil mi? İsmi biraz sıra dışı olsa da, çok seri örülebilen ve pek çok yerde kullanılabilecek bir örgü tekniği. Başlarken mutlaka çift sayıda ilmek atmamız gerekiyor. İlmekler sol şişte olması gerekiyor, ilk ilmeği sağ şişe alıyoruz ve ardından, iplik önde iki ilmek birden alıyoruz ve hemen artırıyoruz. Bu şekilde 1 sıra devam edelim. Arkaya geçtiğimizde de aynı işlemi tekrarlayalım. Böylece hem arkadan hem önden aynı görüntüye sahip olacak. Sadece bu kadar! Oldukça basit ve çok güzel bir örgü tekniği! Şallar, hırkalar, yelekler, atkılar ve kazaklarınızda harika ajurlu bir model olacaktır. Özellikle salaş sevenler biraz kalın şişle ördüklerinde, salaş bir kazağa sahip olabilirler. Çok modern ve tarz duracaktır üzerinizde.

Firkete tekniği ve sarhoş yolu şaşırdı örgü tekniği ile muhteşem örgüler ortaya çıkarabilirsiniz. Resimleri de incelediğinizde bana katılacağınızı düşünüyorum. Hem yapılışları kolay hem de farklı bu örgü teknikleri ile mucizeler yaratmak sizin elinizde.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ