Hindistan Cevizi Yağı Nerelerde Kullanılır?

Merhaba sevgili hanımlar. Hem sağlığımız için hem de güzelliğimiz için sizlerle faydalı bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz. Tropik yerlerde yetişen hindistan cevizi meyvesinden elde edilen yağ ile daha sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan ciltlere sahip olabiliriz. Öncelikle hindistan cevizi yağının sağlık açısından faylarına bir göz atalım.

hindistan-cevizi-yagi-nerelerde-kullanilir-4

Yorgunluk günlük hayatta hepimizin ortak sorunu haline geldi. Hindistan cevizi yağı kronik yorgunluklara karşı etkili bir rahatlama sağlıyor.

Bildiğiniz gibi hindistan cevizi yağı içeren pek çok güneş bakım ürünü bulunmakta. Bu açıdan bakıldığında güneş yanıkları ve pişikler için bu mucize yağı kullanabiliriz.

hindistan-cevizi-yagi-nerelerde-kullanilir-1

Kalp ve damar sorunu olanlar, mantar hastalığı olanlar, hemoroid, reflü ve bağırsak sorunları yaşayanlar için de kullanılan hindistan cevizi yağı oldukça faydalıdır.

Eğer bebeğiniz diş çıkarma sürecinde ise, bir miktar hindistan cevizi yağı sürerek acısını azaltabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha pek çok faydası bulunan hindistan cevizi yağı, aynı zamanda güzellik açısından da kullanılmaktadır. Biz hanımlar her şartta güzel görünmek isteriz. Fakat pahalı kremlere ihtiyaç duymadan evimizde yapacağımız basit uygulamalarla da güzel görünmek mümkün. Hindistan cevizi yağı ise cilt problemleri için faydalı yağlar arasında bulunuyor.

hindistan-cevizi-yagi-nerelerde-kullanilir-3

Dudaklarımızı nemlendirmede ve makyaj temizliğinde bu yağı kullanabiliriz. Özellikle zor çıkan göz makyajlarını temizlemek için cildi tahriş etmeden bir miktar hindistan cevizi yağı yeterli olacaktır. Hem böylece cildimize de gerekli bakımı yaparak, nemlendirmiş olacağız.

Kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlaklar ve doğum çatlakları için hindistan cevizi yağını düzenli kullanarak, çatlak problemlerine elveda diyebiliriz.

hindistan-cevizi-yagi-nerelerde-kullanilir-2

Erken yaşlarda göz çevresinde meydana gelen (20-30 yaş arası) ince çizgileri yok etmede kullanabiliriz. Bunun yanı sıra saçlara parlaklık verdiği gibi, elektriklenmesini de önlemeye yardımcı olmaktadır. Erken dönemde oluşan egzama belirtilerini de rahatlatarak, hafifletir.

Güzellik için hindistan cevizi yağı ile çeşitli uygulamalar yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan kişisel bakım bölümünde sizler için paylaştığımız birçok faydalı bilgi yer alıyor. Ziyaret etmenizi öneriyoruz.

hindistan-cevizi-yagi-nerelerde-kullanilir-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ