Canım Anne

İncili Örgü Kız Çocuğu Yeleği Modelleri

İncili Örgü Kız Çocuğu Yeleği Modelleri

Çocukların ciltleri oldukça hassastır. Çocuk teni ince ve zayıftır. Bu yüzden ciltleri anında hasar görür. Pişik, isilik, egzama ve bunun gibi farklı cilt rahatsızlıklarını çok çabuk kaparlar. Deri enfeksiyonlarını kapmaları çok kolaydır. Cilt çok çabuk soyulur. Çocukların vücut ısıları da büyük insanlardan farklıdır. Uyudukları ortam çok önemlidir. Güneş ışığı almalıdır odası gün içinde. Ve iyice havalanmalıdır. Yatağı; nevresimleri, yastığı, yorganı pamuklu malzemeden olmalıdır. Yada pamuk oranı yüzde elliden fazla olmalıdır. Sentetik hiçbir nesne cildine dokunmamalıdır.  İncili örgü kız çocuğu yeleği modelleri konusundan bahsedeceğiz.

Örgü, el emeği olduğu için öncelikle çok kıymetlidir. Anne şevkati kadar sıcak ve yumuşak el örgüsünden hazırlanmış İncili örgü kız çocuğu yeleği modelleri içinde çocuklar daha huzurlu ve mutludur. Çeşitli modeller vardır. Farklı motifleri ve çeşitli örgü kız çocuğu yeleği modelleri kullanmak mümkündür. Tıpkı bir sanat eserini tuvale işleyen ressam hüneri ile yünler örülür ve ortaya şaheserler çıkar. İncili örgü kız çocuğu yeleği modelleri tığ işi çok revaçtadır. Tığ işi modelleri görsel olarak da hem zerafeti hem de şıklığı temsil eder. Yelek, sadece ısıtma aracı değil, aynı zamanda estetik bir simge konumuna geçer. Ve kıymetli çocuklar bu eşsiz el emeklerinin içinde huzurlu ve sevimli şekilde bize gülümserler.

3,5 cm şiş kullanarak İncili örgü kız çocuğu yeleği yapılır. 30cm yada 40 cm ebatlarında yapılacak yeleğe inciler en son eklenecektir. Bu yüzden inciler hazır vaziyette yanınızda olmalıdır. İncili örgü kız çocuğu yeleği yapılışı nda orta kalınlıkta bebek ipi kullanılır. Arka kısmına 90 ilmek başlanır. 5 diş haroşa yapılıp daha sonra üzerine düz örgü olarak devam edilir. 19 cm ördükten sonra 12 ilmek haraşo her iki taraftan yapılır. Ve en sonunda inciler üzerine düzgün şekilde dikilir.

Bebek örgü çeşitleri ve yapılışı için sitemizi inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi