İp ve Balon ile Avize Yapımı

İp ve Balon ile Avize Yapımı

canımanne2

Ev dekorasyonu ile ilgili birçok yazı okuyorum ve kendimce fikirleri bir araya getirerek yeni şeyler üretmeye çalışıyorum. Kişilik olarak da herkeste olanı sevmek yerine kimsede olmayanı sevmekten yana oluyorum. Bir yerde bir şey moda oluyorsa çok hoşuma gitse bile almıyorum. Farklılık ve çeşitlilik daha çok ilgimi çekiyor.

canımanne3

Piyasaya baktığımız için evlerimizde kullanacağımız ürünler için genellikle tek tip çalıştıklarını rahatlıkla görebiliriz. Rağbet gören ürünlerin üretimini arttırıp pazara sundukları için farklı ürünleri almak cebimize zarar verir hale geliyor. Değişik ve kimsede olmayan ürünler butik mağazalarda satılıyor ve fiyatları da oldukça yüksek olduğu için el yakıyor. Ben de hal böyle olunca beğendiklerimi evde yapma kararı aldım.

canımanne4

Kendin yap projeleri o kadar uygun fiyatlar ile ortaya çıkıyor ki henüz başlamadıysanız şiddetle tavsiye ediyorum hemen sitemizdeki kendin yap başlığından projeleri kontrol edin ve hoşunuza gideni hiç vakit kaybetmeden yapın! Hem evimizde bulunan eşyaların değerlendirilmesi hem de kesemize katkıda bulunması için kendin yap projelerini değerlendirmeliyiz.

canımanne1

Bugün sizlere ip ve balon ile avize yapımı ile ilgili bilgi vereceğim. İlk duyduğunuza gözünüzde canlandıramayabilirsiniz ama sonuçlandığında ortaya çıkan görüntüye bayılacaksınız. Bu proje için hasır ip, tutkal, geniş bir leğen ve balona ihtiyacımız olacak. Leğenimizin içinde tutkalımızı su ile açıyoruz ve üzerine ipimizi ekliyoruz. İpimizin tamamen tutkala bulanması bu noktada çok önemlidir. Daha sonra şişirdiğimiz balonumuzun etrafına tutkala bulanmış ipimizi karışık bir şekilde doluyoruz. Avizemizi bu şekilde kurumaya bırakıyoruz ve kuruduktan sonra üzerinden duyun geçebileceği büyüklükte kesiyoruz.

canımanne5

İşte avizemiz kullanıma hazır! Sizler de bu fikri beğendiyseniz hiç vakit kaybetmeden hemen kolları sıvayın hanımlar! Hepinize kolay gelsin!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ