Canım Anne

Kabızlık Sorununa İyi Gelen 7 Yöntem

Kabızlık Sorununa İyi Gelen 7 Yöntem

Kabızlık bağırsak hareketlerinin az olmasından kaynaklı olan bir rahatsızlıktır. Kabızlık birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Kabızlık sorununu etkileyen birçok neden olabilir. Kullanılan ilaçlar, tüketilen gıdalar, metabolizmanın yapısı, sindirim sistemi gibi etkileyen birçok etken bulunur. Oldukça rahatsız edici olan bu durum için bazı önerilere dikkat ederseniz eğer bu sorunla baş etmeniz mümkün olabilir.

kabizlik-sorununa-iyi-gelen-7-yontem

Kabızlık Sorununa İyi Gelen 7 Yöntem

Kabızlık sorununu geçiren yöntemler:

 1. Günlük en az 2 litre su tüketmelisiniz. Yeteri kadar su tüketimi bağırsakların düzenli çalışmasını sağladığı için kabızlık sorununuzu aşmanızda yardımcı olacaktır.
 2. Özellikle de masa başında çalışan kişiler kabızlık sorunu ile daha fazla karşı karşıya kalmaktadır. Bunu engellemek için düzenli olarak spor ve egzersiz yapabilir, sorununuzu halledebilirsiniz.
 3. Birçok kişinin tuvalet alışkanlığı arasında yer alan erteleme alışkanlığını bırakırsanız kabızlık sorununu da engellemiş olursunuz.

  kabizlik-sorununa-iyi-gelen-7-yontem

  Kabızlık Sorununa İyi Gelen 7 Yöntem

 4. Bağırsak çalıştıran, sindirim sistemine iyi gelen besinleri, meyve ve sebzeleri tüketerek kabızlığı önleyebilirsiniz. Kabak, havuç, taze fasulye, lahana gibi sebzeler, elma, armut, kayısı gibi meyveler kabızlığa karşı tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır.
 5. Bazı yiyecekler kabızlığı tetiklemektedir. Kızartma türü yiyecekler, kızarmış etler, aşırı şekerli gıdalar, gazlı içeceklerden uzak durmalısınız.
 6. Asitli içecekleri tüketmek yerine doğal ve taze olarak sıkılmış kayısı suyu, elma suyu veya armut suyu tüketebilir, bağırsaklarınızın hareketlerini hızlandırabilirsiniz.
 7. Diyet uygulayan kişilerin daha fazla kabızlık sorunu ile karşı karşıya kalmalarının sebebi aslında yağsız yemekler tüketmelerinden kaynaklıdır. Yağsız besinler nasıl ki yenmesi zor ise bağırsaklardan geçmesi de zor olur. Bu yüzden doğal yağlardan kullanmalısınız.
kabizlik-sorununa-iyi-gelen-7-yontem

Kabızlık Sorununa İyi Gelen 7 Yöntem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ