Kadife İpten Battaniye Yapımı

El örgüsü battaniyeler el emeği, göz nuru ile yapıldığı için hazır olarak alınanlardan çok daha fazla kıymetli, değerlidir. Günümüzde el emeği, el örgüsü ile yapılan parçalara daha fazla değer verilmeye başlanmış, özellikle de ev dekorunda sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Evimizin her köşesinde dantelden veya örgüden parçalar bulmak mümkündür.

  El örgüsü battaniye modellerinin birçok örneği bulunmaktadır. Kullanılan ipin renklerini, türlerini değiştirerek birbirinden şık battaniyeler elde edebilirsiniz.

  Kadife ipten battaniye yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Kadife iplik ile yapacağınız battaniyelerde dilerseniz tek renk iplik kullanabilir, dilerseniz de birden fazla rengi bir arada kullanarak şık battaniyeler elde edebilirsiniz.

Kadife ipten battaniye modelleri arasında tek kişilik olarak yapılanların yanı sıra çift kişilik ve bebek battaniyesi boyutunda tercih edilip yapılanları da vardır. Sizin ihtiyacınız hangisi ise ona göre boyutuna karar vererek örmeye başlayabilirsiniz.

Kadife ipten yapılan bebek battaniyelerinde kız bebekler için yapılan tercih edilen renkler daha çok pembe, pudra, krem, beyaz, kırmızı ve mor tonlarıdır. Erkek bebekler için yapılan battaniyeler için ise daha çok mavi, krem, lacivert, siyahi beyaz ve krem tonları daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.

Kadife iplik ile yapacağınız battaniyelerde, bebek battaniyelerini tek parça halinde örmek kolay olsa da tek kişilik ve çift kişilikleri örmek o kadar da kolay olmayacaktır. Bunun için kadife iplik ile öreceğiniz battaniyeleri parçaların veya motiflerin birleştirilmesi ile de yapabilirsiniz.

En yeni battaniye modelleri arayanlar sitemizde yer alan görselleri inceleyerek karar verebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ