Kağıt iple şapka yapımı

Kağıt iple şapka yapımı

Kağıt iple şapka nasıl yapılır ? kağıt iple şapka örülür mü ? kağıt ip kolay örülür mü ? Kağıt iple şapka yapımı nasıl olur ?

Yaz için harika kağıt iple şapka yapımı siz değerli takipçilerimiz için hazırladık umarız severek öreceğiniz şık şapka olacağını düşünüyoruz.

Kağıt ip örmesi zor gibi görünse de kağıt ip yumuşatma tekniği ile video anlatımının linkini sizler için bırakıyorum. Tıklayarak ulaşa bilirsiniz. Yumuşatma ile örmek daha kolay olacaktır.

Şapka yapımı nasıl diyorsanız video anlatımı sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Detaylı anlatım ile oldukça kolaylık sağlayacaktır. Yaz boyunca harika şapkalar yapmanız mümkün sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Kağıt iple şapka yapımı

Malzemeler: 300 gram kadar 1 çile kağıt ip
3 numara 2.20 mm. Tığ
Makas
Süsleme için tercih edilen kuru çiçek dantel kurdele vs.

Yapılışı: Öncelikle şapkamızın üst kısmından sihirli halka içine 8 tane sık iğne yaparak başlıyoruz ve sıra sonuna geldiğimizde ilmek kaydırma yöntemiyle sıramızı kapatıyoruz bir üst sırada her sık iğnenin içine 2 sık iğne yaparak arttırma işlemi yapıyoruz. Ve şapkamızın üst kısmında arttırma işlemi uygulayarak istediğimiz boyuta gelene kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Her sırası detaylı bir şekilde videolu anlatımda belirtilmiştir. Şapkamızın üst kısmı tamamlandığında çukurluk vermek için en son sıradaki sık iğne sayısını arttırma veya eksiltme işlemi yapmadan örüyoruz toplamda başladığımız üst kısımdan itibaren 34 sıra olana kadar ilerliyoruz ve uç kısımlara yelpaze modeli uyguluyoruz. En son sırada da kenar uygulaması olarak ters sık iğne çalışması yaparak şapkamızı tamamlıyoruz. Kolay gelsin..

Şapka yapımı, tığ işi, kağıt ip hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemi vardır.

Kağıt ip nasıl kolay örülür linke tıklamayı unutmayınız.

Kağıt iple şapka yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel video için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ