Kapşonlu Uyku Tulumu Yapılışı

Kapşonlu uyku tulumu yapılışı uyku tulumları annelerimizin vazgeçilmezidir. Küçük çocukların gece üzeri açılmadan uykusunu devam etmesi annelerimizin de rahat uyması demektir. Uyku tulumunu sadece gece değil gün içinde kullanımı oldukça rahattır. Kış mevsiminde dışarı çıkarken puset içinde oldukça kullanışlı olan kapşonlu uyku tulumunu uzun süre kullana bilirsiniz.

Tığ işi örgü modellerini sevenler kolaylıkla uygulayacakları uyku tulumunu bebeğini büyütürken çok amaçlı ve kullanışlı uyku tulumu rahatlığı yaşayacağınızı düşünüyoruz.

Battaniye modellerinde sipariş alan arkadaşlarımız içinde farklı bir model olacaktır. Yeni ve farklı örgü tekniklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Kapşonlu Uyku Tulumu Yapılışı

Malzemeler

  • Zorluk derecesi: orta
  • İlgili tığ numaraları:3.5
  • Gerekli malzemeler: Nako Baby Tweed 35057 (7 yumak), Hoşgeldin 3323,1249,10838 (1er yumak), Lüks Minnoş 217 (1 yumak)
  • Mevsim: Sonbahar-Kış-İlkbahar

KUNDAK YAPILIŞI : 26404 renk no.lu nako iplikle örgüye ortadan başlanır. 6 zincir çekilip, birleştirilir. 1.sıra: zincirin içine 12 adet sık iğne yapılır. 2.sıra: sık iğne üzerine 1’er sık iğne yapılırken, 3 sık iğne arayla 3’er zincir çekilir. 3.sıra: sık iğne üzerine sık iğne yapılırken, 3 zincir yapılan yere her sırada aynı şekilde; 2 sık iğne, 3 zincir, 2 sık iğne yapılarak artırılır. 4.ve sonraki sıralar: 3.sıradan itibaren örnek tekrar edilerek örgü boyu 50 cm örülüp, bitirilir.

EN: 100 cm, BOY: 100 cm

HAZIRLANIŞI : 3323 renk no.lu iplikle 2 adet 1 no.lu, 1 adet 2 no.lu diyagram uygulanarak burun ve patiler yapılır. 217 renk no.lu iplik kullanılarak 1.ve 2.göz diyagramı yapılır.

ŞAPKA YAPILIŞI : 2 zincir çekilir. Üzerine; 1 zincir üzerine 1 sık iğne yapılarak 2 adet sık iğne yapılır. Her iki taraftan, her sırada 40 defa 1’er sık iğne artırılarak 26 cm örülüp, bitirilir.

Nako’ ya bu güzel model için teşekkür ederiz.

Tığ işi, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ