Kar Küresi Yapımı

canımann1

Bir kendin yap projesi ile yine karşınızdayım! Kendi ellerim ile yaptığım her işin değerini bildiğim için yapmaktan son derece keyif alıyorum. Boş vakitlerimin en iyi şekilde değerlendirmemi sağlayan kendin yap projeleri bizlerin kullanılmış eşyaları değerlendirmemizi sağlıyor. Böylelikle hiçbir şeyi atmıyoruz ve yeniden üretimi sağlıyoruz. Eski eşyaların ruhlarını yenileri ile birleştiriyoruz ve ortaya bambaşka bir görüntü çıkıyor. Ne eski olduğu anlaşılıyor ne de geri dönüşümden ortaya çıktığı belli oluyor.

canımanne5

Her daim yeni fikirler üretmek ve yeni işler peşinde olmak beni çok heyecanlandırıyor. Vaktimi faydalı şeylere harcamak beni daha değerli zaman geçirmeye itiyor. Eskileri elden geçirip, onlara hayat verip yepyeni şeyler elde etmek kadar güzeli yok. Her daim hayal gücünüzü canlı tutmanızı sağlayan kendin yap projeleri sizleri daima algıları açık hale getirecektir. Ben de bu yüzden bugün sizlere çocukluğumuzda bakıp bakıp hayallere daldığımız kar kürelerinin yapımı ilgili çeşitli bilgiler vermek istiyorum.

canımanne2

Kar küresi yapımı için öncelikle bir kavanoza ihtiyaç duyuyoruz. Kavanozumuzun içerisine doldurmak için su ve yapay kar tanelerini kullanıyoruz. İsterseniz kar taneleri yerine suyun içinde küçük simlerin uçuşmasını isterseniz istediğiniz bir renkte sim de kullanabilirsiniz. tabii simlerin veya kar tanelerinin suyun içerisinde ahenk ile dans etmesini isterseniz gliserin kullanmanız gerekir. Gliseriniz eczanelerde bulabilirsiniz. Son olarak suya dayanıklı yapıştırıcı da kullanmalısınız.

canımanne4

Kavanozumuzun kapağını açıyoruz ve kapağın iç kısmına hangi objeyi koymak isterseniz onu yapıştırıyorsunuz. Ben prenses oyuncağı yapıştırdım gayet güzel oldu. Oyuncağımızın tutkalı kuruduktan sonra kavanozumuzun içerisine suyumuzu dolduruyoruz ve içerisine kar tanelerimiz ya da simlerimizi gliserinimiz ile birlikte ekliyoruz ve kavanozumuzun kapağını kapatıyoruz. Böylelikle kar küremiz hazır!

canımanne3

Sizler de sitemizde bunun gibi birçok kendin yap projesi yapımı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ