Kare Lif Modelleri

Kare Lif Modelleri

Lifler çeyiz sandıklarında eskiden beridir bulunan parçaların arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan lif örnekleri ve modellerinin yanı sıra her geçen gün yeni model ve örnekler ile karşımıza çıkmaktadır. İlk defa örgüye başlayacak olanlar genellikle lif örerek başlamaktadır. Bunun sebebi ise liflerin küçük parçadan oluştuğu için daha keyifli ve kolay örülmesidir.

  Lif modelleri arasında tek renk iplik ile örülenler olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı lifler de vardır. Aynı zamanda ebruli iplik, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak farklı modeller elde edebilirsiniz. Lifi ördüğünüz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih ederseniz ortaya çıkacak olan sonuçtan daha çok memnun kalırsınız.

Liflerin yuvarlak formlu olanları olduğu gibi aynı zamanda kare, oval, dikdörtgen formlu örülenleri de vardır. Aynı zamanda hayvan formlu, kalp veya yıldız formu gibi farklı formlarda da lif örnek ve modelleri mevcuttur.

Kare lif modelleri arasında düz şekilde desensiz örülenleri olduğu gibi desenli ve motifli olanları da vardır. Motif ve figürler oldukça çeşitlidir. Meyve, çiçek, hayvan figürleri daha fazla yoğunlukta işlenmektedir.

Kare liflerin şiş örgüsü ile örülenleri olduğu gibi aynı zamanda tığ işi örgü ile yapılanları da vardır. Her ne kadar şiş ile de yapılabiliyor olsa da bayanlar daha çok tığ işi ile yapılan lifler tercih etmektedir. Birbirinden farklı, değişik lif modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ