Kartondan Masa Organizatörü Yapımı

Kartondan Masa Organizatörü Yapımı

Kendin yap projeleri arasında en çok sevdiklerimden biri de gerçekten hem çok kullanışlı olanlar hem de yapımı pratik olanlar. Çünkü zaten güzel zaman geçirmek adına yaptığımız bu etkinlik zorlu ve uzun zaman almaya başladığında bizlerin de motivasyonunu düşürebiliyor. Hele bir de gerçekten zor bir projeden bahsediyorsak işler pek de umduğumuz gibi gitmeyebiliyor.

canımanne2

Ama sonuç her ne olursa olsun kendin yap projeleri son zamanlarda yayılmasına en çok sevindiğim şeyler. İnsanlık olarak tüketime verdiğimiz önemi bir kenara bırakıp üretime geçmemiz öyle sevindirici ki. Hem elimizde kalan eşyalara yeni bir kullanım alanı kazandırmış oluyoruz hem de vaktimizi kaliteli bir şekilde kullanmış oluyoruz. Bu yüzden durmak yok her daim üretime devam diyoruz ve çevremizdeki kadınları da bu duruma bir an önce adapte ediyoruz.

canımanne3

Geri dönüşüm projeleri arasında en çok kullandığım hatta kendimi frenlemesem her odaya bir tane yapabileceğim bir projeden bahsetmek istiyorum bugün sizlere. Kartondan masa organizatörü yapımı ile ilgili size bütün bildiklerimi aktarabilmek için hazırladım bu yazımı umarım memnun kalırsınız. Organizatörümüzü yapmak için öncelikle ihtiyacımız olan sert bir karton, makas, güzel bir yapıştırıcı, kartonu kaplamak için kap kâğıdı ya da yapışkanlı kâğıt.

canımanne4

Öncelikle kartonumuzu istediğimiz ebatlarda kesiyoruz. Burada ölçüleri kendiniz belirleyebilirsiniz masanızın boyutlarına göre hesaplayabilirsiniz. Burada geniş bir yüzeyin üzerine kutucuklar yerleştirmek asıl hedefimiz. Ardından kestiğimiz parçaları birbirlerine güzel bir biçimde yapıştırıyoruz. Yapıştırdığımız kartonlarımız kuruduktan sonra üzerine kap kâğıdımızla kaplıyoruz ya da yapışkanlı kâğıdımız varsa kutumuzun her yerine yapıştırıyoruz. İsterseniz süslemek için kendinizden de bir şeyler katabilirsiniz.

canımanne5

İş yerinizde ve evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu kartondan masa organizatörü sizlere oldukça rahatlık sağlayacak. İsterseniz yatak odanızda makyaj malzemelerinizi koyarsınız isterseniz de çocuk odasında kalemleri koyarsınız. Şimdiden ellerinize sağlık! Sizler de bu güzel kendin yap projelerine tanıklık etmek için sitemizde yer alan kendin yap başlığına uğrayabilirsiniz.

canımanne6

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ