Kartondan Saat Yapmak İster misiniz?

Çocuklarınız ile etkili ve verimli zaman geçirmek isterseniz kartondan saat yapımı fikri tam size göre demektir. Çocuklarımızla beraber vakit geçirmeyi sevmekle beraber sürekli acaba ne gibi bir çalışma veya etkinlik yapsak diye düşünürüz. Bu etkinlik tam size göre diyebilirim. Çocuğunuzla rahatlıkla yapabileceğiniz bu etkinlik ikiniz içinde çok iyi gelecek ve birlikte ekip çalışması yapmış olacaksınız. Ayrıca ger dönüşüm hakkında da bilgi sahibi olmuş olacaktır. Çocuklarımıza bilinçli bir birey olmayı öğretmek hepimizin görevi bu yüzden farklı etkinlikler ve çalışmalar yaparak bu yönde çocuklarımızı eğitmemiz en doğrusu olacaktır.

kartondan-saat-yapimi-2

   Kartondan saat yapmak için gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir. 12 adet oyun hamuru kapağı(eğer çocuğunuz var ise mutlaka evinizde bulunur. Eğer oyun hamuru yoksa bunun yerine büyük düğmeler de kullanabilirsiniz), kalın karton, makas, kalem, siyah karton, saat mekanizması, sıcak silikon ve cetvel bu etkinlik için yeterli olan malzemelerdir.

kartondan-saat-yapimi-4

Malzeme olarak da sizi zorlamayacak olan bu etkinliği rahatlıkla sizde çocuklarınızla yapabilirsiniz.

kartondan-saat-yapimi-1

Öncelikle kalın kartonu yuvarlak veya oval biçimde kesiniz. Kestiğiniz parçanın orta kısmını bulup saat mekanizmasını yerleştirmek için işaret koyunuz. Daha sonra ise oyun hamuru kapaklarını sıcak silikon yardımı ile 12 adet gerekli yerlerine yapıştırınız. Daha sonra siyah kartonla yuvarlak şeklinde kapakların boyutundan az daha küçük parçalar elde edin ve kapakların üzerine sıcak silikon ile yapıştırın.

kartondan-saat-yapimi-3

Daha sonra ise kalem ile sayıları üzerine teker teker yazın ve en son mekanizmayı yerleştirin. Saat yapımı oldukça basit ve keyifli olan bir etkinliği daha tamamlamış olursunuz.

kartondan-saat-yapimi-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ