Keçeden Bulut Yastık Yapımı

  Keçe ile yapılan ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Şık çantalar yapıldığı gibi dekoratif ürünler, yastıklar, oyuncaklar ve bunun gibi birçok farklı ürün yapılmaktadır. Keçe hem kullanışlı olması açısından hem de şekil vermesi kolay olduğundan sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle de dekoratif eşya yapımından son zamanlarda fazlasıyla kullanılmaya başlanmıştır. Renk renk keçelerden sizde harikalar yaratabilirsiniz.

keceden-bulut-yastik-yapimi-5

Keçeden harika ürünler elde edebilirsiniz. Bunlardan biri de evlerinizde dekoratif olarak kullandığınız yastıklardır. Keçeden dekoratif yastıklar elde edebilirsiniz. İstediğiniz deseni ve şekli yaparak içini elyaf ile doldurabilirsiniz. Aynı zamanda salonlarınız için yapabileceğiniz gibi yatak odalarınız veya çocuk odalarınız için çok şık yastıklar tasarlayıp yapabilirsiniz.

keceden-bulut-yastik-yapimi-4

Keçeden yastık yapımı oldukça basit ve keyiflidir. İstediğiniz modeli ve şekli seçerek kalıp üzerinden örnek alarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunlardan biri de bulut şeklinde yapılan dekoratif yastıklardır. Bunları yatak odalarınız için kullanabileceğiniz gibi çocuk odalarınızı renklendirmek içinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

keceden-bulut-yastik-yapimi-1

   Keçeden bulut yastık yapmak için gerekli olan malzemelerimiz şunlardır. Keçe, elyaf, bulut kalıbı, makas, iğne, kalem, iki adet düğme bu malzemeler bu model için yeterli olacaktır. Öncelikle almış olduğunuz keçeyi bulut kalıbına uygun iki tane kesiniz.

keceden-bulut-yastik-yapimi-3

Daha sonra ise kestiğiniz parçanın ön yüzü için kullanacağınız bölüme kalem ile kapalı göz şekli çizinizç daha sonra ise yine göz kapaklarının altına almış olduğunuz düğmeleri ekleyiniz. En son ise kalıbınızı yandan iplik ile birbiri ile birleştiriniz. İçini elyaf ile doldurmayı unutmayınız. Bu şık ve sevimli yastığı eminim çocuklarınızda çok sevecektir. Hem yapımı kolay ve basit hem de keyifli olan bu modeli sizde evinizde rahatlıkla deneyebilir ve çocuklarınızla beraber yapabilirsiniz.

keceden-bulut-yastik-yapimi-2

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ