Kolay İki Renkli Lif Modelleri

Kolay İki Renkli Lif Modelleri

Banyolarımızda kullandığımız liflerin hazır olarak satılanları olduğu gibi aynı zamanda el emeği, el örgüsü lifler de mevcuttur. Her ne kadar hazır olarak satılıyor olsa da el emeği, el örgüsü ile yapılan modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Genç kızların çeyiz sandıklarında bulunan ürün ve parçalar arasında en başlarda yer almaktadır.

Lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılanlarım olduğu gibi aynı zamanda şiş ile yapılan liflerde vardır. Şiş ile de yapılıyor olsa da daha çok tığ işi ile yapılanlar tercih edilmektedir.

  Lif örnekleri arasında tek renk olarak örülenler olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı lif örnekleri de mevcuttur. Ördüğünüz lifin rengi ve deseni kadar seçtiğiniz ipin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Ortaya çıkacak olan sonuçtan memnun kalmak isterseniz kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz. İpinizin cinsini değiştirerek farklı ve şık lifler de elde etmeniz mümkündür. Son zamanlarda özellikle de sakallı iplikler çok fazla tercih edilmektedir.

Ördüğünüz lifleri kare formlu örebileceğiniz gibi aynı zamanda oval, yuvarlak veya dikdörtgen de örebilirsiniz. Aynı zamanda da çilek, el, kalp formunda örülen lifler de mevcuttur.

Kolay iki renkli lif modelleri örgüye yeni başlayanlar için kaçınılmaz bir fırsattır. Örgüyü öğrenmek isteyenler iki renkli lif örerek rahatlıkla örenebilirler. Lifler küçük parçadan oluştuğu için örerken sıkılmaz ve keyif alırsınız. Bu da sizin daha kısa sürede öğrenmenizi sağlayacaktır. İki renkli lifler de genellikle beyazın yanı sıra sarı, pembe, kırmızı, mor, mavi gibi tonlar daha ağırlık olarak kullanılmaktadır. Sizlerde dilediğiniz rengi seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ