Kullanılmış Çay Poşetinin Bilinmeyen 9 Faydası

Kullanılmış Çay Poşetinin Bilinmeyen 9 Faydası

Kullanmış olduğunuz sallama poşet çayları atmayıp birçok farklı alanda kullanabileceğiniz ve değerlendirebileceğinizi biliyor musunuz? Şimdi sizlere bununla alakalı 9 harika fikir sunacağız.

  1. Kullanılmış olan sallama çay poşetini soğuk suya tutup yanık bölgenize koyarsanız ağrı ve sızıyı hafifletir. Güneş ve hafif yanıklar için etkilidir.
  2. Vücutta belirli nedenlerden dolayı oluşan hafif morluklara karşı etkilidir. Aynı şekilde soğuduğu zaman eğer moraran bölgeye koyarsanız morluğunu alır, iyi gelir. Ancak bu yöntem hafif morluklar için geçerlidir. Daha detaylı bilgi için doktorunuza danışınız.
  3. Örümcek, böcek ısırığına karşı iyi gelir.
  4. Dudak kenarlarına oluşan uçuklar oldukça rahatsız edici ve göz yorucudur. Uçuğun etkisini azaltmak ve daha çabuk iyileşmesini, yok olmasını ve kızarıklığı azaltmak için kullanılmış sallama çay poşeti ile soğuk pres yapabilirsiniz.

kullanilmis-cay-posetinin-bilinmeyen-9-faydasi              5.Göz kapaklarındaki yorgunluk hissine, morarmalara karşı etkilidir.

kullanilmis-cay-posetinin-bilinmeyen-9-faydasi

6.Spor ayakkabı ve diğer ayakkabıların içine koyulursa ayakkabı içindeki kokuyu söker atar, steril olmasını                 sağlar.
7.Tıkalı ve yağlanan lavabonuz sizin için sorun mu yaratıyor? Bunun için lavabonun içine sıcak su ile                                 doldurun ve kullanılmış sallama çay poşetini suyun içine atarak bir müddet bekleyiniz. Çayın yağ çözücü                       etkisi olduğu için yağı, kiri söküp atacaktır.
8.Kullanılmış sallama poşet çayları kuruduktan sonra buzdolabına koyarsanız içerde oluşan kötü kokuların                      yok olmasını sağlar, havasını temizler.
9.Kiler, dolap gibi alanlara eğer sallama poşet çaylardan koyarsanız haşere, böcek, farelerden uzak tutmuş                        olursunuz.

kullanilmis-cay-posetinin-bilinmeyen-9-faydasi

Kullanılmış Çay Poşetinin Bilinmeyen 9 Faydası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ