Canım Anne

Kurdele İşi İğne Oyası Modelleri

Kurdele İşi İğne Oyası Modelleri

  İğne oyası el emeği ürünlere olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bununla beraber yeni modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır. Eski modellerin yanı sıra her geçen gün yeni, özgün modeller ve örnekler ortaya çıkmaktadır. İğne oyası şıklığı ve zarifliği ile çok fazla rağbet görmeyi başarmış, bununla beraber de kullanım alanları oldukça artmıştır. İğne oyasının kullanım alanı eskiden yalnızca tülbentler, yazmalar iken günümüzde havlu kenarları, vitrin takımları, oda takımları, fiskoslar gibi birçok alanda da kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır.

İğne oyası modelleri arasında tek renk ile yapılan sade ve düz modeller olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı zor ve ağır modeller de bulunmaktadır. İğne oyasını ilk defa yapacak ve yeni başlayanlar basit modelleri örnek alarak fikir sahibi olabilirler.

İğne oyası örnekleri arasında tek parça halinde yapılan modeller olduğu gibi aynı zamanda parçaların veya motiflerin bir araya gelerek oluşturulan modeller de bulunmaktadır. Özellikle iğne oyası ile yapılan modelleri bütün olarak örmek oldukça zor ve zahmetlidir. Bunun içinde daha çok tek tek motifleri yaparak birleştirme tekniği ile yapılmaktadır.

Son zamanlarda yeni iğne oyası örnekleri arasına katılan kurdele işi iğne oyası modelleri oldukça fazla rağbet ve ilgi görmüştür. İğne oyası yapabilmek için ince kurdeleler bulunmaktadır. Bunlar ile genellikle yazma ve tülbentlere oyalar yapılmaktadır. Ancak siz dilerseniz havlu kenarları içinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda kurdele işi ile yapmış olduğunuz iğne oyasının daha şık olması için inci ve boncuk kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi