Kuru Dallar ile Çerçeve Yapımı

Kuru Dallar ile Çerçeve Yapımı

Kendin yap projeleri her zaman beni motive etmiştir. Açık söylemek gerekirse son zamanlarda en anlamlı bulduğum hobilerden biri kendin yap uygulamaları. Çünkü eskileri değerlendirmek en güzel şey. Bir şeyin çöpe atılması yerine bir yerlerde anlamlı bir işe yaraması gerçekten insanı çok mutlu ediyor. İlla eskileri değerlendirmek zorunda da değilsiniz bu projelerde. Doğa bizlere bu konuda çok cömert davranıyor bu sayede doğal ürünleri kullanarak da yeni şeyler elde edebilirsiniz. Örneğin; taş, ağaç kabuğu, kuru dallar.

canımanne2

Bugün sizlere sonbahar izlerini taşıyan bir geri dönüşüm projesi yapmak istiyorum. Kuru dallar ile çerçeve yapımı hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum. Bu proje için ihtiyacımız olan kuru dallar, güzel bir yapıştırıcı, mukavva ve makas. Öncelikle ince olanlarını seçtiğimiz kuru dalları yaklaşık 10-15cm. ebatlarında kesiyoruz. Eğer kare bir çerçeve elde etmek istiyorsanız dört köşeyi de eşit boyutlarda yapmalısınız. Dikdörtgen bir çerçeve elde etmek isterseniz yanlarını kısa tutup alt ve üst kısımları uzun tutmanız gerekir.

canımanne3

Mukavvamızı ise çerçevemizin boyutlarında kesiyoruz. Mukavvamızın üzerine kuru dallarımızı yapıştırıcı yardımı ile yapıştırıyoruz. Ve kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra içine istediğiniz resmi yapıştırıcı ya da bant ile yapıştırabilirsiniz.

canımanne5

Yapımı oldukça kolay olan bu kendin yap projesi ile hem eğlenceli vakit geçirip hem de duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu yöntem ile çocuklarınız ile de son derece kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Hem çocuklarınızın yapabileceği gibi çok basit hem de çocuklarınızın sizden yardım almasını isteyerek ortak bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür etkinlikler aynı zamanda anne-çocuk ilişkinizi de oldukça olumlu etkiler.

canımanne4

Sizlerde kuru dallarınızı ve diğer malzemelerinizi hazırlayın ve bu güzel uygulamanın yapımına başlayın! Şimdiden hepinize kolay gelsin!

canımanne6

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ