Canım Anne

Kuru Öksürük İçin Doğal Çözümler

Kuru Öksürük İçin Doğal Çözümler

 Soğuk kış günlerinin de gelmesi ile beraber gribal hastalıklar ve öksürük gibi sorun ve şikayetler de artmıştır. Kuru öksürüğü geçirmek ve hafifletmek için kullanacağınız ilaçların yanı sıra birkaç doğal çözüm yolu ile de bu rahatsızlığın etkilerini en aza indirebilir veya ortadan kaldırabilirsiniz. Kuru öksürük büyük küçük herkesi oldukça olumsuz etkileyen ve rahatsız eden bir hastalıktır.

Gün içerisinde bol bol su içerek öksürükten kaynaklanan tahrişleri en aza indirmeniz mümkündür. Kuru öksürüğe iyi gelen doğal çözümler arasında bal büyük etkiye sahiptir. Bir kavanozun içerisine balı, limon dilimini ve zencefili ilave ederek iyice karıştırın ve bir gün buzdolabında malzemeler iyice özleşene kadar bekletin. Daha sonra ise günde 1 2 kez bu karışımı bir bardak ılık veya sıcak suyun içerisine koyarak tüketiniz. Kuru öksürük şikayetinize oldukça iyi gelecektir.

Aktarlardan alacağınız anason tohumunu ezerek sıcak su ile demleyin. Bu karışımı, bitki çayını günde 2 3 kez tüketerek kuru öksürükten kurtulabilirsiniz.

Bir diğer doğal çözüm ise 3 adet soğanı suyun içerisinde 2 saat kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra 2 saat arayla 2 yemek kaşığı tüketin. Kuru öksürüğünüzü büyük ölçüde geçirecek veya hafifletecektir.

Sıcak havuç suyu da kuru öksürüğe iyi gelen bir diğer doğal çözüm yollarından biridir. Bunu da deneyerek iyi geldiğini görebilirsiniz.

Üç çorba kaşığı keten tohumunu bir fincan suyun içerisinde 3 5 dakika demleyiniz. Ateşten aldıktan sonra bir süre bekleyiniz ve limon ve bir tatlı kaşığı bal ekleyerek tüketiniz. Bu karışımı günde 2 3 kez yapabilirsiniz.

İçtiğiniz suyun aşırı soğuk olmamasına dikkat ediniz. Öksürüğünüz bir hafta içerisinde geçmez ise bir hekime başvurunuz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ