Limonlu Suyun Faydaları

Eminiz ki; siz de sıkça duymuşsunuzdur sabahlar kalkınca limonlu ılık su içmenizin faydalı olduğuna dair bir şeyler. Ancak genellikle zayıflama ve yağları eritmeye faydalı olduğundan dolayı tavsiye edilen limonlu ılık su, acaba sadece bu işe mi yarıyor? Hayır, tabii ki… Sabahları aç karnına içilen 1 bardak limonlu ılık suyun daha pek çok faydası var. Biz de bu faydaları tek tek sizler için aşağıda sıraladık.

limonlu-suyun-faydalari-4

Limon, içeriğinde bulunan pek çok vitaminden dolayı insan sağlığına yararlı yiyeceklerdendir.

Eğer faranjite yani boğaz ağrısına yakalandıysanız ılık 1 bardak suya sıkacağınız limon sizin bundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Gün içinde 3-4 kez yapabilirsiniz.

Limonlu su, böbrek taşı oluşuma da engeller ve oluşmuş böbrek taşlarının vücuttan atılmasını da kolaylaştırır. İçilen limonlu su vücuda su kazandırmakla birlikte idrarı da sulandırdığından böbrek taşı olan kişiler bunu kolaylıkla vücutlarından atabilir.

limonlu-suyun-faydalari-3

Şeker deposu olan meyve suları yerine limonlu su içtiğiniz takdirde hem fazladan kalori almamış olursunuz, hem de kilo vermenize yardımcı olur.

Limonlu su sindirim enzimlerinin hızlı çalışmasını sağlayarak, karaciğer hastalarının sindirimini kolaylaştırır.

Limonlu su kandaki oksijen seviyesini düzenlemeye de yardımcıdır.

limonlu-suyun-faydalari-5

Limonlu su içmek gut hastalığına yakalanma riskinizi azaltır. Çünkü içinde bulunan asitler sayesinde vücudun asit üretimine de yardımcı olur.

Limonlu su içmek ishale yakalanmış kişilere de önerilir. Sürekli olarak sindirim sorunu ile karşı karşıya olan kişilerin gün içinde limonlu su içmeleri de önerilenler arasındadır.

limonlu-suyun-faydalari-2

Limonlu su ayrıca kadınların adet sancısı çektiği dönemlerde içildiğinde da faydalıdır. Ağrıyı azaltır.

Kabızlık sorunu ile başa çıkamayanlar her gün düzenli olarak limonlu su içtikleri takdirde zamanla bu sorunlarına da faydalı olur.

limonlu-suyun-faydalari-1

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ