Mobilyalardaki Yapıştırıcıyı Çıkarma Yöntemleri

Mobilyalardaki Yapıştırıcıyı Çıkarma Yöntemleri

Evlerde kullanılan mobilyalar üzerine yapıştırıcı bulaştığında ve ya her hangi bir sebepten yapıştırıldığında çıkarılması oldukça gül bir hale gelebilir. Mobilyalardaki yapıştırıcıyı çıkarma yöntemleri doğru uygulandığında mobilyalar üzerinde leke ve ya iz bırakmadan yapıştırıcı lekeleri kolayca çıkarılabilir. Mobilyalar üzerine yapışmış olan yapıştırıcıları keskin ya da sivri cisimlerle çıkarmaya çalıştığınızda mobilyaya zarar vermeniz mümkündür. Mobilyanız çizilir ve ya boyası hasar görebilir.

Mobilya üzerinde olan yapıştırıcıları doğru malzeme ve doğru teknikler kullanarak mobilyalarınıza zarar vermeden çıkarmanın kolay yöntemleri vardır. Mobilyalardaki yapıştırıcıyı çıkarma yöntemleri evinizde bulunan malzemelerle kolayca yapılabilir. Mobilyaların rengine ve yapısına göre yapıştırıcı çıkarma yöntemleri değişkenlik gösterdiği için her mobilyada kullanılacak yöntemi iyi bilerek uygulama yapılmalıdır. Özellikle mat ve koyu renkli mobilyalar üzerinde olan yapıştırıcılar çıkarma esnasında mobilya verniğine zarar vereceğinden çok dikkatli olunması gerekir.

Mobilyaların Üzerindeki Yapıştırıcıları Ve Lekeleri Nasıl Çıkarabiliriz

Öncelikle yapışkan olan mobilya yüzeyi mat ve ya koyu renkli ise keskin ve sivri cisimlerden kesinlikle uzak durulmalı. Bu tarz mobilyalar üzerinden yapışkanı çıkarmak için ihtiyaç duyulacak malzeme bir fön makinesi ve bir nemli bezdir. Yapışkan olan yüzeyin tam üzerinden fön makinesini sıcak ayarda bir iki dakika tutun daha sonra yapıştırıcı yumuşayacaktır yumuşamış ve kendini salmış olan yapıştırıcıyı elinizle bir köşesinden dikkatlice kaldırarak çıkartın.

Mobilya üzerindeki yapıştırıcıyı mobilyaya zarar vermeden temizlemek için ardından çıkarttığınız yapışkanın altında kalan hafif lekeyi fön makinesi hala çalışır vaziyette o kısımda tutulurken nemli bir bez ile silin ve yapıştırıcı lekesinden kurtulmuş olursunuz. Mobilya üzerindeki yapıştırıcıyı çıkartma yöntemleri arasında mobilyanız a zarar vermeden çıkartan bir diğer yöntem ise yağlı kremler kullanılmasıdır. Yağlı bir kremi yapıştırıcının olduğu kısma bir bez yardımı ile uygulayarak mobilya üzerinde oluşan yapıştırıcı lekesinden kurtulmuş olursunuz.

 

Daha ayrıntılı bilgiler ve başka püf noktaları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ