Motifli Örgü Top Nasıl Yapılır?

Motifli Örgü Top Nasıl Yapılır?

  Örgüden yapılan parçalara, ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. El emeği ve el örgüsü ürünlere verilen değerin yeniden arttığı şu günlerde, örgüden yapılan yeni modelleri örnekler ortaya çıkmaktadır. Örgünün şıklığı her modele fazlasıyla yakışmaktadır.

motifli-orgu-top-nasil-yapilir-5

Örgüden top yapımı da son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Bütün şekilde örmek zor olacağı için top örmek için motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller tercih edilmektedir. Böylelikle sizde küçük motifler yapıp ekleyerek çok şık ve sevimli örgü top elde edebilirsiniz.

motifli-orgu-top-nasil-yapilir-4

Örgü top yapabilmek için gerekli olan malzemeler ise renkli iplikler, makas, iğne, tığ, boncuk elyaf, makas bu model iç,n size yeterli olacaktır.

motifli-orgu-top-nasil-yapilir-3

Öncelikle renkli küçük motifler yaparak işe başlamanızda fayda var. İstediğiniz renkleri seçerek küçük motifler halinde topun parçalarını örünüz. Tüm motifleri örmeniz bittikten sonra ördüğünüz küçük motifleri iğne ile birbirinde ekleyerek top formuna sokunuz. Çok az bir açıklık bırakıp içini boncuk elyaf ile doldurup son kalan kısmı da dikiniz. Bu rengarenk, şirin topa çocuğunuz bayılacaktır. Hazır toplar gibi kimyasal ve plastik modeller içermediği için çocuğunuz için rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.

motifli-orgu-top-nasil-yapilir-1

   Motifli örgü top modeli oldukça kullanışlı ve kolay örme yöntemi ile çoğu annenin tercihleri arasında yer almaktadır. Sizde çocuğunuz için evde artan ipliklerinizi değerlendirerek rahatlıkla örgü top yapabilirsiniz. El becerisi olan ve tığ işi örgü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

Örgüden yapılmış topu ister çocuğunuza özel bir günde hediye edebilir, isterseniz sevdiğiniz biri için örüp hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış bir hediye alınan hediyeden çok daha fazla değerlidir.

motifli-orgu-top-nasil-yapilir-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ