Muhteşem domates nasıl yetiştirilir

Domates tohumu nasıl ekilir? Viyol hangi koşullarda korunur? Domates tohumu ne zaman ekilir? Hava kaç derece olmalı, toprak sıcaklığı kaç derece olmalı?

Muhteşem domates nasıl yetiştirilir balkonda ve bahçenizde harika verimli domates nasıl yetiştirilir ? tohumdan fide yetiştirme işlemi nasıl sağlanmaktadır. Hangi toprağı kullanımı domates için uygundur sorularına cevabı yazımızın içinde bulabilirsiniz. Verimli domates alabilmek için toprak ve gübre oldukça önemli olmaktadır. Balkon ve bahçede saksı içinde yetişmek isteyen arkadaşlarımız saksı seçimini ekecekleri domates cinsine göre saksı büyüklüğüne dikkat etmekte fayda olacaktır. Tüm detaylar video anlatımında mevcuttur. Güzel domates yetiştirmek ve püf noktaları almak için yazımızın içeriğine bakarak ve video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

Muhteşem domates nasıl yetiştirilir

İlk olarak domates tohumlarını ekiyoruz. Tohumları viyol içerisine ekim işlemi yapılmaktadır. İsterseniz farklı olarak yumurta kartonuna ekebilirsiniz. İllaki viyol içerisine ekmek zorunda değilsiniz.

Torak içeriği hayvan ve solucan gübresi kullanılmıştır. Hazır toprak kullanımında gübre kullanımı tavsiye edilmektedir. Devamında tohumları çimlenme işlemi yapılması yine tavsiye edilmektedir. Nemli peçete içinde akşamdan bekletip sonra toprağa ekme işlemi yapıyoruz. 15, 20 gün sonrasında ekilecek hala gelmektedir,

Domates ekiminde saksı genişliği önemlidir. Ufak çeri domates için ve büyük domates için saksı büyüklüğü önemlidir. Detaylar video anlatımında bulunmaktadır.

Not : Toprak içerisine hayvan gübresi kullanımı önerilmektedir. Solucan gübresi etkili sonuç vermektedir. Detaylar için video anlatımını mutlaka izleyiniz.

Bahçe işleri, sebze yetiştirme, bitki bakımı, organik gübre hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Tolga yalçın youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Muhteşem domates nasıl yetiştirilir video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ