Mutfak Dekorasyonunun 7 Püf Noktası

Mutfak Dekorasyonunun 7 Püf Noktası

Kadınlarımızın en çok zaman harcadıkları yerlerdir mutfaklar. Orada yemek yapılır, yenilir, oturulur. Hatta bazen arkadaşlarımızla kahvemizi bile mutfakta içer sohbet ederiz. Mutfak dekorasyonu aynı olan ve mobilyaları da hiç değişmemiş bir mutfak belli bir zaman sonra bize sıkıcı gelebilir. Artık bazı değişiklikler yapma vaktidir artık. Böylece mutfağımız bizim için daha cazip bir hale gelecektir. Gelin biraz bu konuda düşünelim:

mutfak-dekorasyonunun-7-puf-noktasi

  • Örneğin mobilyadan başlanabilir. Var olan masa ve sandalyeler değiştirilebilir. Belki bu sefer sandalye değil de bank şeklinde bir oturma grubu tercih edilebilir. Değişik bir şekil verilebilir.
  • Mutfağın boyası değiştirilebilir. Hele de standart bir renkse daha cıvıl cıvıl bir renk tercih edilebilir. Tabii Mobilya ile bir uyumu olması gerekir. Mutfak göze daha bir hoş görünür. Daha temiz, daha hijyen…
  • Mutfağınıza hoş tablolar asabilirsiniz. Bunlar mutfakta zaman geçiren kişinin zevkine uygun tablolar olmalıdır. Kimisi manzara resmini, kimisi yiyecek resmini tercih edebilir. Yalnız tablolar küçük olursa daha sevimli dururlar.

mutfak-dekorasyonunun-7-puf-noktasi

  • Fincan, kepçe  gibi eşyalarınızı asabileceğiniz raflar satın alıp, bunları monte edebilirsiniz. Bu rafları da ister metal isterseniz de renkli ahşap olarak tercih edebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında oldukça şık görüneceklerdir.
  • Sebzeliklerinizi veya meyveliklerinizi orijinal ahşap gibi materyallerden alıp sergileyebilirsiniz. Yahut da sepet şeklinde sebzelik kullanabilirsiniz.
  • Dolapların içine veya görünen yerlere süslü işlemeli örtüler kullanabilirsiniz.
  • Renkliliği seviyorsanız beyaz eşyaları renkli alın. Mesela fırın, bulaşık makinesi veya buzdolabı beyaz değil de farklı bir renk seçeneğiniz varsa onu denemelisiniz.

Tabii aslında her zevke ve keseye uygun malzeme alıp ortamınızı güzelleştirmeniz mümkündür. Böylece mutfakta geçireceğiniz saatler sizin için çok eğlenceli olacaktır.

mutfak-dekorasyonunun-7-puf-noktasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ