Mutfak Havluları İçin İğne Oyası Modelleri

ve değer kazanmaktadır. Bununla beraber de yeni örnekler ve modeller gün yüzüne çıkmaktadır. Günümüzde çeyiz sandıklarını süsleyen parçaların birçoğunda iğne oyasını görmek mümkün olmaktadır. İğne oyasının şık ve zarif duruşu kadınların iğne oyasını daha fazla tercih etmesine neden olmuştur. İğne oyası eskiden beridir yapılan el emeği ürünlerden biri olsa da yaygınlaşması ve kullanım alanının artması ile beraber güncel ve trend modeller de ortaya çıkmaya devam etmektedir.

   İğne oyası modelleri ve çeşitleri oldukça fazladır. Kullanım alanı giderek artan iğne oyaları yazmalarda, mutfak havlularında, vitrin takımları, oda takımlarında, masa örtüleri, peçeteler, şömentabllarda kullanılmaya da başlamıştır.

  İğne oyası örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanları olduğu gibi birden fala rengin bir arada kullanıldığı örnekler de vardır. İğne oyalarında daha çok çiçek ve yaprak motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

İğne oyası ile yapılan havlu örnekleri giderek artmaktadır. İğne oyası ile yapılan havlu kenarları motiflerin ve küçük parçaların birleşmesi ile oluşturulmaktadır. Bu yüzden de örmesi oldukça keyiflidir. İğne oyasını yapmak ilk bakışta zor gibi gözükebilir. Ancak tekniğini kavradığınız zaman aslında çok da zor olmadığını göreceksiniz. Bir yakınınızdan öğrenebileceğiniz gibi bunun için açılan kurslara giderek de öğrenebilirsiniz.

Mutfak havlusu için iğne oyası modelleri oldukça çeşitlidir. Daha çok çiçek ve yaprak desenleri kullanılmaktadır. El yüz havlularına yapılan iğne oyalarına göre daha basit ve düz modeller tercih edilmektedir.

Sizlerde birçok iğne oyası model ve örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ