Canım Anne

Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

– Kesik limonu düzgün saklayamazsak eğer kurur ve ziyan olur. Limonun kurulmaması için kesik olan bölgeye toz şeker serpip bir tabağın tabanına gelecek şekilde saklarsanız uzun süre kurumadan kalacaktır.

– Patates haşlarken veya başka herhangi bir sebzeyi haşlarken tüm vitaminler suda kalacaktır. Bunu önlemek için suya bir miktar margarin koyun.

– Diğer bir sorun olan soyulmuş patateslerin kararmasıdır. Bir miktar suya bir miktar tuz ekleyip içine patatesi atarak patatesin kararmasını engelleyebiliriz. Uzun süre kullanmak için ise bir kaç günde bir suyu tazelememiz gerekir.

– Yeşillikler hemen sararır solar ve kullanılamaz hale gelir. Bunun önüne geçmek için ise temiz bir havlu ile tüm yeşillikleri sarmalıyız. Sardıktan sonra temiz bir poşete koyup buzdolabında saklayabiliriz. İkinci bir yöntem olarak ise yeşillikleri yıkadıktan sonra su dolu bir bardağın içine çiçek bırakır gibi bırakarak buzdolabında saklayabilirsiniz.

mutfakta-isinizi-kolaylastiracak-pratik-bilgiler

– Böreğin daha kızarık ve daha güzel durması için üzerine yumurta sürülür. Eğer yumurta yoksa bunun yerine bir miktar yoğurdu bir çorba kaşığı ile yağla karıştırıp böreğimizin üzerine sürebiliriz. Bu yöntemle hem yumurta gibi kızaracak hem de çıtır çıtır olacaktır.

– Sebzelerimizi yıkadıktan sonra bıçakla doğradığımızda vitaminler uçup gidecektir. Bunun için evde yapılacak yöntem  sebzelerimizin vitamini gitmemesi için bıçakla kesmek yerine elimizle ayırabiliriz. Bunun yerine bamboo bıçakları ile keserek vitamin kaybını önlemiş olursunuz.

mutfakta-isinizi-kolaylastiracak-pratik-bilgiler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: