Mutfakta Temizliğinde Hiç Duymadığınız 5 Yöntem

Mutfakta Temizliğinde Hiç Duymadığınız 5 Yöntem

Mutfak temizliği bayanların en çok zorlandıkları temizlik alanlarından biridir. Ancak uygulayacağınız birkaç pratik bilgi ve doğal yöntem ile mutfak temizliğinizi daha kolay bir hala getirebilirsiniz. Peki bu mutfak temizliği yöntemleri bilgiler nelerdir, öğrenmek ister misiniz?

mutfakta-temizliginde-hic-duymadiginiz-5-yontem

  • Mutfakta doğal, hiç duymadığınız temizlik yöntemleri arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir.
  • Mutfakta oluşan kötü kokuyu engellemek ve ortadan kaldırmak için sirkenin dezenfekte eden yapısından faydalanabilirsiniz. Bir bardak suyu ve yarım bardak sirkeyi bir tencere içine alarak kaynatınız ve buharlaşana kadar kaynamasını sürdürünüz. Bu yöntem ile mutfağınızın havasını temizlemiş olacaksınız.

  • Mutfaklarda oluşan güveler birçok kadının ortak sıkıntılarından biridir. Bir kabın içerisine bir buçuk bardak elma sirkesi koyunuz ve üzerine birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyiniz ve bu karışımı mutfağınızın bir köşesine koyarak güvelerden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.
  • Mutfakta meyve ve sebzeden dolayı küçük karasinekler oluşabilmektedir. Bunlardan kurtulmak için ise bir kavanozun içini yarıya kadar elma sirkesi ile doldurunuz ve kapağını kapatınız. Kapağın üzerinde birkaç tane delik açarak mutfağınızın bir köşesine koyarsanız karasinekler kaybolacaktır.

  • Meyve ve sebzelerdeki kimyasallar ve ilaçların etkisini gidermek ve etkili bir temizlik sağlamak için 4 litre suyun içerisine 4 kaşık sirke koyarak bu suyun içinde sebze ve meyveleri yıkarsanız dezenfekte etmiş olursunuz.
  • Ellerinize sinen çamaşır suyu kokusu, soğan kokusu, balık kokusu gibi ağır kokuları ortadan kaldırmak için ellerinizi beyaz sirke ile ovalayarak yıkayınız ve bol su ile durulayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ