Canım Anne

Nasıl İyi Anne Olunur?

Nasıl İyi Anne Olunur?

Hamile kalmak hayatın en güzel dönemlerinden bir dönemdir. Kesinlikle hiçbir dönemin yerini tutmayan hamilelik dönemi devamında bambaşka bir dünyaya geçiş yapmayı sağlayan bir olaydır. Anne adayları, her geçen gün doğum yaklaştıkça heyecanla bebeklerini kucaklarına almayı beklerler ve o mükemmel gün geldikten sonra herkesi bir mutluluk ve rahatlık sarar. Anne ve babalar için artık tek amaç çocuklarını en iyi şekilde büyütmek, onların hayatını güzelleştirmek ve kendi hayatlarını çocuklarının hayatına adamaktan ibaret olur. Ancak durum anneler için çok daha farklı ve güzel bir hal alır. Anne adaylarının çoğu henüz hamileliklerinin ilk aylarından itibaren nasıl iyi anne olunduğuna dair araştırmalar yapar ve en iyi anne konumunda yer almak isterler.

nasil-iyi-anne-olunur

Annelikte Psikolojinin Önemi

İyi bir anne olmak ilk olarak psikolojik bir durum olarak başlamaktadır. Anneler çocuklarına karşı, yaşları ne olursa olsun, her zaman olgun ve olumlu yaklaşmalıdır. Kesinlikle hiçbir anne çocuğuna karşı olumsuz bir tavır ve hareket sergilemeden, anlayışlı olarak yaklaşmalıdır. İyi bir anne olmak için çocuklarınızla aranızda özel bir iletişim geliştirmeli ve ömür boyu bu seviyeyi korumalısınız. Anne olmak oldukça kolay bir durumdur ancak iyi bir anne olmak zaman ve bilinçli bir alt yapı gerektirmektedir. İyi bir anne olmak için;

nasil-iyi-anne-olunur

  • Çocuklarınıza her zaman anlayışlı bir şekilde yaklaşmanız gerekmektedir.
  • Onlara izin almayı değil her an her durum için haber vermeyi öğretmeniz gerekmektedir.
  • Çevrelerine karşı duyarlı olmaları gerektiğine dair iyi bir örnek olmanız gerekmektedir.
  • Her zaman, aile içinde huzurlu bir yapı sergilemeleri ve çocuklarınızla birebir iletişim kurarken, iyi dinleyici bir anne olmalısınız.
  • Çocuklarınızın isteklerine karşı her zaman iyi tarafından bakmalı ve eğer yapılmaması gereken bir şey varsa uygun dille anlatmalısınız.

nasil-iyi-anne-olunur

İyi Bir Anne Olmak İçin Bunlar Uygulanırsa

Tüm bu durumlara dikkat edildiğinde ve hayata geçirildiğinde, iyi bir anne olmak da her zaman kolaydır. Önemli olan çocuklarınızın istek ve ihtiyaçlarına göre yaşamak, güler yüz göstermek, anlayışlı olmak ve çocukları anlamaya çalışmaktan geçmektedir. Bu tavsiyeler uyum sağlandığı sürece iyi bir anne olmaya sizler de bir adım yaklaşmış olursunuz.

nasil-iyi-anne-olunur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi