Örgü Bebek Patikleri Hakkında Bilgiler

Örgü Bebek Patikleri Hakkında Bilgiler

Merhaba, şimdi sizlere örgü bebek patikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bu örgü çeşidi uzun yıllardan beri popüler olan bir örgüdür. Henüz bebek doğmadan örülmeye başlamaktadır. Bebek bebeklikten çıkıp çocuk kategorisine girinceye kadar da giydirebilirsiniz. Bu örgü çeşidinin çok sayıda farklı çeşidini bulabilirsiniz. Bazı modellerin örüm aşaması kolay iken bazı modellerinin ise zor ya da zahmetli olabilmektedir. Fakat eğlenceli bir süreç olduğunu bilmelisiniz.

Örgü bebek patikleri tığ ya da şiş kullanılarak örülmektedir. Bu örgü türünün bazı modelleri ince işçilik gerektirmektedir. Fakat küçük olmasından dolayı çabuk biten bir iş olduğunu bilmelisiniz. Bu patikler çok farklı desen, renk ve modelde olabilir. Hatta dilerseniz boncuk, pul v.b aksesuarlar ile örmekte olduğunuz bebek patiğini süsleyebilirsiniz. Bu tarz aksesuarlar patiğin görkemini artırmaktadır. Ona daha sevimli bir görünüm katmaktadır. Bu örgü çeşidi çok şirin görünmektedir. Hatta şirin olduğu kadar da zariftirler. Onlara zarifliği katan ise örgünüzün modelidir. Desenleri iyi belirlemeli ve bir uyum içinde olmalarını sağlamalısınız. Renklerin uyumu da önemlidir. Bebek patiği olduğu için çarpıcı, canlı renkler kullanmanızı tavsiye ederiz. Tabi yanında kullandığınız aksesuarları da unutmamak gerek. Örgü bebek patiği modeline göre isimler almaktadır. Size birkaç model ismi örneği verecek olursak; aslan patik, köpüş örgü patik, ponponlu örgü bebek batiği, converse bebek patiği, tığ işi bebek patiği, kurdeleli örgü bebek patiği, incili bebek patiği, leopar desenli bebek patiği, babet bebek patiği gibi isimlere sahip patik modelleri bulunmaktadır. Modeller isimlerini kimi zaman örgünün deseninden, kimi zaman kullanılan aksesuarda kimi zamanda benzetilen eşyadan almaktadır. Renginden kaynaklanan isimler de görebilirsiniz. Her bir modelin örüm şekli birbirinden farklıdır.  Bazıları kolayca yapılabilirken bazıları biraz daha zor yapılabilmektedir.

Bol detaylı bebek patikleri genel olarak önce patik örülmekte ve üzerine desen ya da aksesuarlar işlenmektedir. Fakat bazılarında örüm aşamasında detaylar işleyebilirsiniz. Bebek patiği örülüşü kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer yatkınlığınız var ise kısa zamanda siz de yeni modeller çıkarmaya başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ