Örgü Oyuncak Eşek Yapımı

Örgü Oyuncak Eşek Yapımı

  El emeği ile yapılan ürünlere her geçtiğimiz gün yenileri eklenmektedir. Eskiden günümüze kadar gelmiş modeller olduğu gibi yeni trend olmuş modeller, ürünler de mevcuttur. Örgü parçalar eskiden yalnızca çeyiz sandıklarını süslerken günümüzde kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Örgüden yapılan kıyafetler, örgüden yapılmış dekoratif ürünler hatta örgüden, el işinden yapılmış oyuncaklar bile vardır. El emeği ile yapılan ürünler her zaman daha değerli ve kıymetlidir.

orgu-oyuncak-esek-yapimi-5

Çocuğunuzun oyuncaklarını almak yerine bazılarını kendiniz evde tasarlayarak yapabilirsiniz. Binlerce oyuncak yapımı videoları, resimleri mevcuttur. Sizde bunlar takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

orgu-oyuncak-esek-yapimi-4

Kumaştan yapılmış olan oyuncaklar olduğu gibi örgüden yapılmış oyuncak modelleri de vardır. Hangisini tercih edeceğinize kendiniz karar vererek uygulamaya başlayabilirsiniz.

orgu-oyuncak-esek-yapimi-3

Evde kendinizin yapabileceği çok şık oyuncak modelleri vardır. Bunlardan biri de oyuncak eşek yapımıdır. Sizde evinizdeki malzemeleri kullanarak rahatlıkla oyuncak eşek yapabilirsiniz. Örgüden yapabileceğiniz gibi kumaşları kullanarak da yapabilirsiniz. Ancak daha çok örgüden yapılan modeller tercih edilmektedir. Yumuşak dokulu ip alarak eşek formu şeklinde örüp daha sonra göz ve ağız çevresini örerek ekleyebilirsiniz. Oyuncak eşeğinizi istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Kız çocuğunuz var ise pembe rengi tercih edebilir, erkek çocuğunuz varsa mavi renk bir eşek örebilirsiniz. İlla ki standart renklerde örmek zorunda değilsiniz.

orgu-oyuncak-esek-yapimi-2

Sizde oyuncak eşek yapımı nasıl yapılıyor merak ediyorsanız rahatlıkla yapabilirsinioyuy. İlk bakışta zor gibi gelse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Sizde resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Çocuğunuz için yapabileceğiniz gibi sevdiğiniz biri içinde hediye olarak örüp verebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış hediyeler, hazır ürünlerden hediyelerden çok daha fazla kıymetlidir.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. şükran dedi ki:

    sepetli mor eşşeğin yapılışının tarifini anlatabilirmisiniz.mail olarak gönderebilirseniz memnum olurum.

  2. Suna karoglu dedi ki:

    Eşşeği nasıl yapıyorsunuz bilgi verirmisiniz

BİR YORUM YAZ