Örgü Patik Ev Ayakkabısı Modelleri

Patikler çeyiz sandıklarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Demir başları arasında ye alan patiklerin eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok model ve örneğinin yanı sıra değişen moda ile beraber güncel, modern örnekleri de karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Eskiden yapılan patik modelleri genellikle beş şiş veya iki şiş ile yapılmaktaydı. Günümüzde yapılan örgü patik modelleri ise daha çok tığ işi örgü ile yapılmakta ve tercih edilmektedir. Özellikle son dönemlerde tığ işi örgü ile yapılan ev ayakkabısı patik modelleri fazlasıyla ilgi görmeyi başarmıştır.

Örgü patik ev ayakkabısı modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan modellerinin yanı sıra birden fazla rengin kullanıldığı modellerde mevcuttur. Aynı zamanda simli, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

Örgü patik ev ayakkabısı örnekleri daha çok tığ işi örgü kullanılarak yapılmaktadır. Düz şekilde tek renk olarak örülen modeller daha fazla tercih edilmektedir. Düz, tek renk ördükten sonra ise yine tığ işi örgü ile motifler yaparak süsleyebilirsiniz. Patiğin ön tarafına fiyonk yapabilir, şıklığına şıklık katabilirsiniz. Aynı zamanda ise inci, boncuk, kurdele gibi malzemeleri kullanarak da şık ve farklı ev ayakkabısı patikleri yapabilirsiniz.

Tabanı oldukça sağlam ve rahat olan ev ayakkabısı formlu patikler son dönemlerin gözdesi haline gelmeyi başarmıştır. Çeyiz sandıklarında beş şiş ve iki şiş ile yapılan patikler halen daha bulunsa da genç kızların yeni gözdesi ev ayakkabısı formlu olarak yapılan yeni, modern dokulu patikler olacağa benziyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ