Örgü Pilot Vecihi Bere Modeli Yapımı

Örgü Pilot Vecihi Bere Modeli Yapımı

Merhaba sevgili örgü sever arkadaşlar ,
Bugün sizler için Pilot (Vecihi) örgü bere modeli yapmaya çalıştık. İstekleriniz doğrultusunda çalışmalarımıza şekil vermeye çalışırken sizden de desteklerinizi bekliyoruz . Lütfen videolarımızı beğenip paylaşın ???
Tığ işi düz bere adıyla bir anlatım yapmıştık hatırlarsanız. Bu berenin farklı figürlü berelerde çok işimize yarayacağinı söyleyerek… İşte yine önce tığ işi düz beremizin hazır olması gereken bir model. Bere nin yapılışı için önceki videolarımızın içinden tığ işi düz bere adıyla yayınlanan berenin videosunu izleyebilirsiniz. Gelelim pilot (Vecihi) beremizin detaylarına ?
İhtiyacımız olan zeminde kullanacağımız beyaz ipin yanı sıra iki ayrı renk örgü ipi gerekli. Ben bebe yünü ile yaptım her marka olabilir. Ben tunç yumurcak ile ördüm. Ve tığım sıfır numara. Öncelikle pilot gözlüğü motiflerini örüp dikiyoruz sonrasında modelin kulak kısımlarını örüyoruz. Ve en son kenar tığlama işlemini yaparak beremizi tamamlıyoruz. Haydi çocuklarımızın çok beğenerek kullanacağı bu modeli hemen yapmaya başlayalım ? Yapmak isteyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin diyorum. Sizinde anlatmamızı istediğiniz modeller var ise mobil uygulamamız üzerinden bize modeli gönderin ,anlatım listemize ekleyelim ? Destek için beğeni yorum ve paylaşım yapmayı unutmayalım lütfen ???
Kolay gelsin…

Önemli Not: Sevgili hanımlar bizim amacımız sizlere farklı örneklerdeki örgüleri anlatımını yapmak ancak bunun yanında Türk kültürü ile pekişen değerleri de hatırlatarak bilgilerinizi pekiştirmek isteriz. Gladyatör bere, örümcek adamlı bere gibi bir çok model gördük. Bizde bir değişiklik yapalım Türk pilot, mühendis ve müteşebbis. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biri, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi, Türkiye’nin ilk yerli uçağını üreten Vecihi Hürkuş‘un hatırasını hatırlatmak ve çocuklarımıza tanıtmak amacı ile Örgü Pilot Vecihi Bere Modeli Yapımını sizler ile paylaştık. Bu modeli ören herkesin eline sağlık olsun. Yaptığınız Vecihi Bere örgülerini bizimle facebook sayfamızdan facebook.com/canimannecom/ paylaşırsanız seviniriz.
Örgü Pilot Vecihi Bere Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sinem dedi ki:

    Merhaba vecihi bereyi 1 yaş için örmek istiyorum. Orta kalınlıkta bi iple hangi ölçülerde yapmalıyım. ( en , boy vs) yardımcı olursanız çok sevinirim. Tesekkürler

BİR YORUM YAZ