Örgü Sepet Modelleri

Örgü Sepet Modelleri

Sepetler ;mutfakta ,banyoda, çalışma odalarında dağınıkları bir araya getirmemizi sağlayan evimizin toparlayıcılarıdır. Ev dekorasyonunda kullanılan örgü sepetler evlere şıklık katarak zamanlarını değerlendirmek isteyen hanımlar için oldukça cazip bir fikir. Örgü sepet modelleri yapımı oldukça kolay ve boş zamanını değerlendirmek isteyenler için zevkle yapabilecekleri şeylerdir. Evinizde kullandığınız şişeden, plastik kutulardan, çay kutusunu kullanarak rahatlıkla yapabileceğiniz,  maliyeti oldukça az ve kullanım yerleri oldukça fazladır.

Evinizin herhangi bir yerinde beğenerek kullanacağınız örgü sepet modelleri matruşka sepet; Farklı renklerden oluşan ipler ve tığa ihtiyacınız var tığa zincirler çekerek modelin orta kısmında başlanarak on zincirden az olmayacak şekilde iki uç birleştirilerek tığı başlama noktasına batırarak tığa ip dolayarak yuvarlak daire oluşturulur. Dairenin etrafı sık iğne modeli uygulanarak doldurulur. Yuvarlak parçanın kenar kısımlarından ilmek alarak doldurma işlemiyle sepetin yan kısımları örülmüş olur. Tığ işi sepet için ise istediğiniz rengi kullanarak 3.5 tığla elimize ipi dolayarak altı sık iğne yaparak istediğimiz büyüklükte artıralım istediğimiz büyüklüğe ulaşınca artırmayı bıraktığımızda sepetinizin yanları oluşmuş olacaktır. Sepetimizin sert olabilmesi için rahatlıkla her yer de bulabileceğiniz çiçek tutkalı alıp 1 bardak su ve 1 bardak tutkalı karıştırarak yaptığımız sepeti karışımın içine koyarak her yerine yediriyoruz bu iş için ayırdığımız kaba düzgün bir şekilde örgüyü oturtarak kurumasını bekliyoruz ve sepetimiz kuruduktan sonra kullanıma hazır. Elinizde bulunan kartpostalları kullanarak sepet örebilirsiniz kartpostalların kenarlarını iğneyle delerek renk seçiminize göre yanlarından ipleri geçirerek hazırladığınız kartpostalları birleştirerek şık ve değişik bir sepet elde edebilirsiniz.

Örgü sepet modelleri Evinizde ki malzemelerle rahatlıkla yapabileceğiniz hem de kalan malzemeleri değerlendirebileceğiniz yaptığınız sepetleri banyonuzda havlular için kirli kıyafetleriniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz mutfakta peçetelik ,ekmeklik ,takılarınızı koyabileceğiniz, çocuklarınızın oyuncaklarını koyabileceğiniz, anahtarlarınızı koyabileceğiniz, evinizde evcil hayvanınız varsa kolaylıkla yapabileceğiniz yatak, iğne iplik sepeti yapabileceğiniz, askı saksılarınızı süslemek için ördüğünüz sepetler,  mandallarınızı koyabileceğiniz gibi daha bir çok kullanım alanı olan yaptığınız sepetleri  zevkle kullanabileceğiniz ve hediye edebileceğiniz şık  evinizin aksesuarları olabilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ