Örgü Sepet Modelleri

Örgü Sepet Modelleri

Örgü sepet modelleri neredeyse her evde bulunarak o evi daha samimi ve daha tatlı bir havaya sokabilir. Üstüne üstlük birde bu sepet modelleri evin dekorunu değiştirmekle kalmayıp bir o kadar da kullanışlı bir hal alır. Ekmek sepetleri ya da aklınıza gelebilecek mutfak malzemelerinin hepsini farklı bir havaya sokarak misafirlerinize de görsel bir şölen oluşturabilirsiniz. Annelerimizin ya da büyüklerimizin eskiden pek sık kullandığı bu modellere bizde mutfak masamızla bile bir uyum sağlamak için başvurabiliriz, birçok modelden kendi zevkimize en uygun olanını bulabiliriz.

Elinize istediğiniz renk bir ip ve 3,5 numara bir tığ alarak hemen işe koyulabilirsiniz. İpi başparmağınıza dolayarak yuvarlak yapıp üstüne sık iğnesi yaparak devam edebilirsiniz. Sırayı ve sayıyı şaşırmamak için farklı renk ipliklerden yardım alabilirsiniz. Düzenli bir şekilde gidilirse şaşırmayarak sepetin tabanını istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Arttırmayı bırakarak sürekli sık iğne ile örerek sepetin yükselmesini sağlamalısınız. Yukarı çıktıkça ağzı biraz genişleyeceğinden yukarılara yükseldikçe 2-3 sırada bir belli aralıklarla sistematik olarak arttırmalısınız. Sap içinse el tutma yerinin genişliğini siz ne kadar istiyorsanız o kadar zincir çekerek karar verebilirsiniz. Alttaki çekilen sık iğnelerin zincir uzunluğundan daha az ara vererek ileri batıp bir yandan sık iğneye devam ediyorsunuz. Sıra dolanıp yeniden zincire geldiğinde zincirin üstüne bir sık iğne yapıyorsunuz ve sepet istediğiniz büyüklüğe geldiğinde bitiriyorsunuz. Örgü sepet modelimiz bitmiştir.

Sizlerde evinize renk katmak istiyor, dışarılara para vererek daha az çeşit sağlamış hem de daha çok para harcamış oluyorsanız ve en önemlisi örgü örmeyi seviyorsanız bu kullanışlı örgü sepet modelini evinizde rahatça kullanabilirsiniz. Tüm meraklı ev hanımlarının ilgisini çekecek, sizde evinizi istediğiniz renk uyumuna göre dekore edebileceksiniz. Bu modelin içine ister örgü için ipliklerinizi koyabilir, isterseniz mutfağınızdaki dağınıklığı toplayacak ya da misafirlerinize sunum yapmak için kullanabileceksiniz. Eviniz için çok kullanışlı olan bu sepetleri yaparken eğlenecek hem de zamanınızı güzel bir şekilde geçirebileceksiniz. Güzel günlerde ve evinizin en güzel yerlerinde kullanmanız dilekleriyle.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ