Orta Sehpanızı Kendiniz Yenileyin

canımanne1

Benim gibi ev dekorasyonu ile ilgili hanımlar için süper fikirler ile geldim karşınıza! Yeni ürünler almak yerine elindekini değerlendirenlere bayılıyorum. Zekâsını çalıştırıp kesesinin hesabını çok iyi yapabilen insanlar oluyor çünkü bu tür insanlar. Uzun yıllar yapı marketleri gezip dekoratif ürünleri toplayan biri olarak bu durumun bana ne kadar pahalıya mal olduğunu anlamam biraz geç oldu. Ama yine de güç olmadı. Aklımı kullanıyorum ve bütçeme zarar vermiyorum.

canımanne3

Hepinize eşyalarınızı değerlendirip yepyeni bir görünüş elde etmenizi şiddetle öneriyorum. Hayal gücünüz bu konuda en büyük yardımcınız olacak. Tek yapmanız gereken kendinize bu konuda güvenmeniz, araştırma yapmanız ve eskiyen eşyalarınızı kullanımına göre ayırmanız. Bu sayede her şey daha kolay olacaktır.

canımanne2

Şu sıralar kendin yap projeleri oldukça yaygın bu yüzden elinizdeki ürünleri değerlendirme konusunda yardım almak sizler için hiç problem olmayacaktır diye düşünüyorum. Hatta ben de sizlere fikir vermek adına bugün bir yenileme çalışmasından bahsedeceğim. Son zamanlarda salonumun rengini açık tonlara döndürmeye başladım. Bu yüzden orta sehpamı da beyaza boyama kararı aldım. Ama dümdüz sıradan bir orta sehpa olsun istemiyorum bu yüzden kendimden bir şeyler katmaya karar verdim.

canımanne4

Orta sehpamı bir zımpara yardımı ile zımparalıyorum ve üzerindeki kaplamadan eser kalmayana kadar devam ediyorum. Daha sonra sehpamı siyah boya yardımı ile boyuyorum. Kuruduktan sonra her bakkalda rahatlıkla bulabileceğiniz düz beyaz mumlardan alıp sehpamın istediğim bölgesine sürüyorum. Sonra sehpanın tamamını beyaz boya ile boyuyorum. Boya kuruyunca elime bulaşık süngerini alıyorum ve mum sürdüğüm yerlerin üzerinden geçiyorum. Böylelikle sünger mumlanan yerdeki boyayı kazıyor ve alttan siyah boya çıkıyor. Bu yöntem ile kolaylıkla eskitme görünümünü elde etmiş olacaksınız.

canımanne5

Sizler de benim gibi orta sehpanızı kendiniz yenileyin! Umarım evlerinizde uygular ve memnun kalırsınız!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ