Oturma odasında dikkat edilmesi gerekenler

Oturma odasında dikkat edilmesi gerekenler

Renk uyumu tekstilin her noktasında önemlidir. Dekorasyonda da bu durum geçerliliğini korur. Kombinlerin doğru seçimi, doğru renklerin doğru modeller ile uyumu ortama derinlik ve zenginlik katar.

blank

Oturma odasında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Her yıl olduğu gibi dekorasyon ve iş yeri, ofis dekorasyonunda da model ve tarz değişmektedir. Tabii ki renkler de öyle. Kullanım alanlarımız, moda diye tanımladığımız, çevre faktörleri, ve kendi içimizdeki değişkenliklerimiz Oturma odasında da kendisini göstermektedir. Tüm bu moda renklere ek olarak, farklı objeler, duvar süsleri ve biblolar eklenebilir. Böylelikle tamamlayıcılık sağlar. Country tarzı model sandalye, koltuk, salon yada mutfak masası …vs ile de eşyalar kombinleyebilirsiniz. Ve evler olduklarından çok daha şık görünür. Nefes alan, rahatlamış, modern bir ev görüntüsü alır.

Oturma odasında dikkat edilmesi gerekenler in başında doğru mobilya seçimi çok önemlidir. Ağdalı ve iç karartan renkler yok. Daha sofistike, pastel renklerin hakim olduğu son derece iç açıcı renkler oturma odalarında hakim. İnsanın odaya girdiği anda içini açacak, huzur bulacağı köşelere sahip olacağı renkler ağır basıyor. Kahverengi ve tonlarındaki renkler son moda renkler arasında yerini almıyor. Oturma odasında dikkat edilmesi gerekenler arasında mobilyaların seçimi geliyor. Koyu ve ağdalı kahverengi yada siyah tonlardaki mobilyalar; yemek masası, konsol, yemek masası, vitrin, çalışma odası, yatak odası dolabı, vestiyer… açık renkte olmalıdır.

Oturma odasında dikkat edilmesi gerekenler; Odaların duvarları da açık renkte yada pastel renklerde olmalıdır. Odaya derinlik kazandırması için fazla eşya ile küçük odaları tıkış tıkış doldurmamak gerekir. Kartonpiyerleri duvar ve tavan renginden daha açık renge boyadığınız takdirde daha da derinlik kazanır odalar ve olduğundan daha geniş durur.

Bu noktalara dikkat edersek oturma odalarımızda çok daha rahat ederiz. Sitemizi takip edersek çok daha fazla bilgi ediniriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ