Oya Örnekleri Anlatımlı

Oya Örnekleri Anlatımlı

Yazma oyaları çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçalarının başında gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar taşınmış, gelmiş olan birçok yazma oyası modeli olduğu gibi aynı zamanda da yeni, güncel ve trend renk ve modelleri ile hayatlarımızdaki yerini almaya devam etmektedir. Oyalı yazmalar eskiden beridir bizim kültürümüzde var olmuş ve halen daha varlığını devam ettiren el emeği ürünlerin başında gelmektedir.

  Oya modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Tığ işi örgü ile yapılan oyalar olduğu gibi aynı zamanda iğne oyası ve mekik oyası gibi farklı türlerde yapılan oya modelleri de vardır. Günümüzde son zamanlarda tığ işi oyalar da yapılıyor olsa da iğne oyaları daha fazla tercih edilmektedir.

  Oya örnekleri arasında tek renk iplik ile düz ve sade model ve örnekler bulunduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı şık ve farklı modeller de mevcuttur. Aynı zamanda oyaların daha şık olmasını isterseniz son zamanlarda moda olan boncuk, incili oyaları tercih edebilirsiniz. Hem tığ işi oyalarda hem de iğne oyalarında boncuk ile yapılan modeller bulunmaktadır. Oya örneklerinde daha çok çiçek, yaprak gibi motifler kullanılmaktadır. Yeni başlayanlar için kolay örnek ve modeller olduğu gibi zor ve zahmetli örneklerde bulunmaktadır.

  Değişik oya örnekleri arayan kişiler ise sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri inceleyerek karar verebilirler. Birbirinden şık ve farklı oya örnekleri arasından dilediğinizi başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ