Canım Anne

Oyuncak Bebeklere Örgü Saç Yapımı

Oyuncak Bebeklere Örgü Saç Yapımı

   Amigurumi yöntemi ile yapılan oyuncak bebeklere saç nasıl yapılır bu çokça sorulan ve merak edilen konulardan biridir. Bizde size bu yazımızda nasıl saç yapılır bundan bahsedeceğiz. Özellikle de kız çocuklarının hayran olduğu örgü oyuncak bebekler, çok şık ve gösterişli saçlarla beraber çok daha güzel bir hale gelebilir. Hazır alınan binlerce oyuncak olsa da örgü oyuncaklar hem daha sağlıklı hem de çocuklarınız için daha kıymetlidir. Aynı zamanda hazır oyuncaklarda bulunan bakteriler örgü oyuncaklar bulunmayacağı için çocuğunuza güvenle verebilir, örebilirsiniz.

oyuncak-bebeklere-orgu-sac-yapimi

  Örgü oyuncak bebek modelleri çok fazla çeşitlilik içermektedir. Çizgi kahramanların yapıldığı bebeklerin yanı sıra uzun saçlı bebekler çocuklar tarafından oldukça ilgi ile karşılanmaktadır.

oyuncak-bebeklere-orgu-sac-yapimi-1

Sizde çocuğunuz için birbirinden sevimli ve şık bebekler yapmak isterseniz rahatlıkla evde kendiniz yapabilirsiniz. Peki ya ördüğümüz bebeğe saç nasıl yapabiliriz? Amigurumi oyuncak bebeklerine saç yapmak oldukça basittir. Sık iğne ile örüldüğü için ilmeklerden geçirdiğiniz ipler ile rahatlıkla saç ekleyebilirsiniz.

oyuncak-bebeklere-orgu-sac-yapimi-6

Alınan hazır bez bebeklere de isterseniz kendiniz daha sonradan saç ekleyebilir, yapabilirsiniz. Bebeğiniz kafasına göre trabzan ve incir ile yuvarlak bir yuva hazırlayıp bez bebeğinizin kafasına iğne ile sıkıca dikiniz. Daha sonra istediğiniz renk ipleri kullanarak yaptığınız zincirlerden ipleri geçirerek bez bebeğinize saç eklemeye başlayabilirsiniz. İpleri ördüğünüz yuvalardan geçirerek rahatlıkla şık ve gösterişli saçlar elde edebilirsiniz. İstediğiniz renk ipi bu iş için kullanabilirsiniz.

oyuncak-bebeklere-orgu-sac-yapimi-5

Eğer isterse çocuğunuz ile beraber de bu işlemi yapabilirsiniz. Hem beraber vakit geçirmiş olursunuz hem de el emeği ile yapılmış saçlara sahip sevimli bir bez bebek elde etmiş olursunuz. Hiç şüphesiz ki bu  model de çocuğunuzun  oldukça hoşuna gidecektir.

oyuncak-bebeklere-orgu-sac-yapimi-4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ